S iPhone strčíš televizi do kapsy!

Taky patříš mezi fanoušky iPhonu? Propadla jsi jeho kouzlu a pokaždé zas a znova tě dokáže překvapit, jaké nové funkce a vychytávky se pro tvého miláčka vyvíjejí? Firma Mediawork z Vědeckého inkubátoru ČVUT přišla s revoluční platformou pro iPhone na českém trhu, a tak můžeš zdarma sledovat TV vysílání.

Jestli patříš mezi sedmdesát tisíc českých uživatelů iPhone, určitě oceníš živé vysílání TV na svém mobilu. Tahle pecka tě uvede okamžitě do obrazu. Zjistíš, kde se co děje, nebo se jen pobavíš… a hlavně, máš to zadarmo ☺. Hned první den po spuštění se tahkle nová aplikace katapultovala na první místo v internet obchodě AppStore v kategorii Zpravodajství a stala se celkově nejžádanější na českém trhu.

Použití je fakt snadný. Stačí z úvodní stránky spustit vysílání, projít info o aplikaci nebo TV stanici nebo si vybrat něco z archivu YouTube.

První televizí, která začala zdarma vysílat na iPhonech, je Z1. A další snad brzy přibudou, protože naprogramovanou technologii můžou využít všechny stanice, co budou mít zájem.Taky půjde využít v jiných mobilních zařízeních, například si hodně slibují od iPadu.

„Živé přenosy a multimediální trendy jsou naše specialita. Snažíme se nejenom nakupovat a prodávat cizí řešení, tak jak je to u nás běžné. Držíme krok se světovými trendy a vyvíjíme vlastní moderní řešení, která se brzy stávají standardy. Velmi nás překvapilo, jak dobře živé video na mobilu vypadá. Je to opravdu revoluce a jsme rádi, že jsme se stali průkopníky v této oblasti minimálně ve střední Evropě. Naše televizní mobilní aplikace je jedna z prvních celosvětově zdarma,“ říká Radek Novotný, jednatel a jeden ze spoluzakladatelů společnosti Mediawork, firmy z vědeckého inkubátoru ČVUT.

„Opět se ukázalo, že na ČVUT vychováváme špičkové odborníky, kteří mají, co nabídnout. Byl bych rád, kdyby se nám podařilo k takovým studentům přitáhnout pozornost investorů, a jejich potenciál tak mohl být plně využit,“ uvedl Ing. Jaroslav Burčík, Ph.D., ředitel Technologického a inovačního centra ČVUT, kam spadá právě i Vědecký inkubátor.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.