Co ti letos přinese Ježíšek? Napiš si o Komix ČVUTIX!

Chceš něco originálního a vtipného pod stromeček? Pak je jasnou volbou ČVUTIX = Komix + ČVUT. ČVUT přišlo s vlastním komixem. Každou z osmi fakult školy si vzal pod svá ochranná křídla jeden z předních komixových ilustrátorů a vznikly tak opravdu vypečené příběhy.

Ve ČVUTIXU se odehrává osm příběhů o našich univerzitních superhrdinech. Můžeš se dočíst o tom, jak Elektrik čelí útoku intergalaktické hypnohouby. Dopravák zase stíhá černého pasažéra na zemi, ve vodě i ve vzduchu. Proč kolabují všude po městě počítače, řeší ajťačka Ája a Biomedička zápasí s virem, který mění všechny profesory ve škole v zombies...

Děje se toho opravdu hodně a ještě víc si můžeš přečíst v komixu ČVUTIX. Je to sice četba určená pro mladší, kteří se tu dozvědí, co se všechno na ČVUT dá studovat, ale věříme, že se při čtení pobavíš tak, jako my.

lustrátoři, kteří komiks vytvořili, patří ke špičce české komiksové scény. Jsou to zvučná jména: Vladimír Strejček, Jiří Franta, Vojta Šeda, Jiří Grus, autor známého komiksu Voleman, či výtvarník David Bohm, autor komixu Ticho hrocha a zároveň finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2009, uznávaný kreslíř Nikkarina, Tomáš Kučerovský, Nyemi a Vojta Šeda.

Jestli se Ježíšek splete a zapomene ti přinést takový komixový poklad, můžeš si ho koupit za 99 Kč na našich stránkách.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.