Kurz modelování v režii ČVUT

Další z profíků ČVUT budou předávat svoje znalosti a zkušenosti všem těm, kteří se přihlásí na jejich kurzy. Tentokrát je to Fakulta architektury, která nabízí své prostory a zkušené kantory, aby se kdokoliv z amatérských i neamatérských nadšenců mohl pod jejich vedením zlepšovat v modelování.

Všichni nadšenci umění a modelování zvlášť POZOR!!! Přední odborníci z řad kantorů Fakulty architektury se rozhodli, že je čas opět předat kus toho, co umí a otevírají kurz modelování. Bude jej vést MgA. Martina Fotrová a svým zaměření se bude věnovat hlavně modelování podle sádrových odlitků a modelů, pod čímž si člověk může představit lebku, nohu nebo třeba portrét. Přihlásit se může každý, kterému už bylo patnáct let a baví ho umění, takže skoro kdokoliv. Výuka je rozvržena do osmi bloků, které budou probíhat hlavně formou individuálních konzultaci, takže se návštěvník naučí co největší množství věcí. Kurz neudělá z každého mistra, to ani za tak krátkou chvíli nejde, hlavním cílem celého projektu je především naučit posluchače základům sochařských dovedností a technik, prostě každého posunout o maximální možný kus. Taková koncepce kurzu je tedy vhodná i jako příprava na uměleckou školu. Vypsaný je termín pravidelně na pondělní odpoledne od pěti a bude trvat tři hodiny.

Podmínkou přihlášky je kromě už zmiňované věkové hranice nutnost vlastních modelovacích potřeb, jako jsou: špachtle, sochařské oko a pochopitelně pracovní oblečení. Žádné další limity už vypsané nejsou. Nemusíš se bát, že ještě nic neumíš a že všichni budou hrozně moc před tebou nebo že naopak už něco umíš a že se nic nového nenaučíš. Právě v tom uvidíš ten opravdový um učitele – nejenom, že sám musí být hodně dobrý, ale to nejtěžší je, že to umí i předat různorodé skupině! Minimální počet přihlášených, který bude stačit k otevření kurzu, je 10, tak se to snad povede a najde se dost odvážných, kteří se chtějí něco naučit.

Všechny další informace k formě zápisu, poplatku za kurz a všechny další podrobnosti najdeš na webu Fakulty architektury v sekci aktuality nebo přímo kontaktuj Radku Formánkovou (mail: radka.formankova@fa.cvut.cz, tel: 731 340 581). Kurzy začínají už 18.4. a konat se budou v nově otevřené budově v Praze – Dejvicích, Thákurova 9.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.