Školka pro lvíčata ČVUT

ČVUT jako vůbec první univerzita v ČR má vlasní školku, která je otevřená pro děti jejích zaměstnanců a studentů. Divíš se, co všechno v kampusu ČVUT nenajdeš? Třeba se i tobě bude jednou v budoucnu tahle instituce hodit:)

Letos se začátkem semestru otevřela ČVUT mateřská škola. Tak unikátní akce v rámci ČR se zúčastnila i manželka prezidenta České republiky Livia Klausová.

Ředitelka mateřské školy, Mgr. Martina Hovorková k tomu říká: „Univerzitní mateřská škola letos uvítá padesát dětí studentů a zaměstnanců ČVUT. Děti budou rozděleny do třech věkově smíšených tříd, bude na ně dohlížet pět učitelek a jedna zdravotní sestra. Dětem se dostane vzdělání v závislosti na jejich individuálních schopnostech. Mimo běžnou nabídku činností pro předškolní vzdělávání nabídneme dětem program Zdravá abeceda, metodiku Mensa NTC Learning a možnost pracovat v několika centrech aktivit podle jejich zájmu. Mateřská škola bude otevřena denně od sedmi do sedmnácti hodin“.

Ve školce děti čeká například angličtina, hudební a výtvarné kroužky, hodně řádění v přírodě, poznávání zdravého životního stylu (musí být přeci in☺) a taky trochu techniky samozřejmě:).

„Cílem mateřské školy ČVUT je umožnit našim zaměstnancům dřívější návrat z rodičovské dovolené a studentům dostudování i v případě založení rodiny v průběhu studia,” shrnuje výhody školky rektor ČVUT prof. Václav Havlíček. “Další velkou výhodou je menší počet dětí připadajících na jednoho pedagoga. Vytvoří se tak přívětivější prostředí pro dítě a vznikne bližší kontakt s učitelkou. V neposlední řadě můžeme děti seznamovat s technikou od útlého věku a děti ji tak budou brát jako přirozenou součást života. Věřím, že děti získají k technice pozitivní vztah, a že řada z nich bude patřit po absolvování základní a střední školy k našim nejlepším studentům.”

Pro budoucí časy si ulož link, kde najdeš víc info☺: http://lvicata.cvut.cz/.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.