V prodeji jsou nové Windows 7

Do obchodních sítí se dostali nové Windows 7. Obchodníci si mnou ruce. Jejich zásoby prý byly vyprodány dříve, než stačili říct Steve Ballmer.

Microsoft si od tohoto systému hodně slibuje. Má nahradit distribuci Windows Vista, která se mezi uživateli moc neosvěčila. Naprostá většina lidí zůstala u víc jak osm starých Windows XP. Jistota je jistota. Ale Windows 7 se prý těší dobré pověsti u médií a tím pádem i u lidí a tak si Microsoft mne ruce, že prodeje půjdou dobře. No, to možná asi půjdou, ale korporace naštvala hodně lidí tím, jak rozeslala příručku pro prodejce, kde pomlouvala lživými argumenty Linux. Tento tah přišel odborníkům z IT oboru jako podpásovka. Ale zdá se, že prodeje Microsoftu to neohrozí.

Co naplat. Windows 7 slibují, stejně jako všechny předchozí nové verze Windows, vyšší stabilitu, vyšší kompatibilitu s více zařízeními a vyšší uživatelský komfort. Občas by mě zajímalo, kam až teda to uživatelské pohodlí lze zvednout:)))) Windows 7 ale mají umožňovat také snayší práci s dokumenty a aplikacemi na širokoúhlých displejích.

Microsoft očekává, že v České republice prodá do konce příštího roku kolem jednoho milionu nových počítačů s tímto operačním systémem. Výhodou prý je, že už teď by skoro polovina českých domácností mohla nový operační systém využívat, protože splňují požadavky systému na plynulý chod. Právě nenáročnost Windows 7 je jejich velkou předností. Jak se ale nakonec opravdu podaří novému systému, který stojí zhruba od 2 500 korun do 7 500 korun, uvidíme až na konci příštího roku.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.