Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Sportovní i elegantní. Nedostižná elektroformule ze stáje týmu studentů ČVUT
17. 3. 2011   Studenti z ČVUT vystavěli první elektroformuli v ČR a hned se s ní dostali na soutěž Formula Student Electric v německém Hockenheimu, kde se v srpnu utkají s 29 týmy z celého světa. Při testování od ledna už elektroformule najela přes 24 kilometrů, vypadá to na pořádnou jízdu.
S iPhone strčíš televizi do kapsy!
27. 8. 2010   Taky patříš mezi fanoušky iPhonu? Propadla jsi jeho kouzlu a pokaždé zas a znova tě dokáže překvapit, jaké nové funkce a vychytávky se pro tvého miláčka vyvíjejí? Firma Mediawork z Vědeckého inkubátoru ČVUT přišla s revoluční platformou pro iPhone na českém trhu, a tak můžeš zdarma sledovat TV vysílání.
Uživatelsky vytuněná ovládání od počítače až po mobil
17. 8. 2010   S rozvojem technologií se zvyšuje potřeba, aby je bylo schopno ovládat víc a víc lidí. Drtivá většina interakcí mezi uživatelem a zařízením, ať už to jsou počítače, mobilní telefony, domácí spotřebiče nebo auta, je zprostředkována tak zvaným “rozhraním”. Díky němu člověk nejen ovládá zařízení příkazy, ale také jeho prostřednictvím dostává odpověď, zpětnou vazbu o stavu nebo procesech v něm.
Co za vysvědčení? No přece motýlí netbook od HP!!!
29. 6. 2010   Společnost HP přišla s cool netbookem, který je speciálně určený holkám. Tenhle stylový kousek přišel na svět díky slavné americké návrhářce Vivienne Tam v motýlím designu. Tváří unikátního mini noťasu se stala zpěvačka Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Jak se ti líbí?


Zase o chlup rychlejší a bezpečnější přenos dat

Určitě to znáš, chceš se kouknout na video na internetu a musíš čekat než se „naloaduje“ a nemluvě o stahování filmů, či souborů a dalších. Rychlost je v dnešní době velmi důležitá a to především, co se týče přenosu dat. Trn z paty nám všem vytrhne společnost CertiCon, která už brzy uvede na trh zařízení na urychlení přenosu dat.

Už brzy se dočkáme a budeme přenášet data mnohem rychleji. Pomůže nám k tomu zařízení 4MulCom, vyvinuté společností CertiCon ve spolupráci s ČVUT. Společnost CertiCon se zabývá vývojem hi-tech softwarových řešení a elektrických obvodů. Standardní přenosová rychlost značně kolísá a to především z důvodů měnícího se počtu připojených účastníků, množství datových přenosů a také kvalitou bezdrátového připojení. 4MulCom by měl zajistit dokonalou spolehlivost signálu a tím zvýšit rychlost přenosu dat.

4MulCom je velký asi jako běžný modem, který máš doma. Zajímavostí je, že využívá 2 až 4 SIM karty a to především kvůli zvýšené ochraně dat před případnými odposlechy. Útočník by musel být schopen odposlouchávat všechny kanály najednou, aby mohl celou informaci složit. Toto unikátní zařízení je tak určené především pro užití v oblastech, kde je potřeba dokonalé spolehlivosti přenosu dat, což jsou například bezpečnostní složky státu - policie, hasiči a další.

Zařízení najde užití i v soukromém sektoru, především pro zajištění kvalitního videomonitoringu různých zařízení, skladů apod., prostě všude tam, kde je potřeba pořizovat videozáznamy. Zatím je 4MulCom ještě ve zkušební fázi, ale již brzy by se měl začít prodávat.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.