Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Sportovní i elegantní. Nedostižná elektroformule ze stáje týmu studentů ČVUT
17. 3. 2011   Studenti z ČVUT vystavěli první elektroformuli v ČR a hned se s ní dostali na soutěž Formula Student Electric v německém Hockenheimu, kde se v srpnu utkají s 29 týmy z celého světa. Při testování od ledna už elektroformule najela přes 24 kilometrů, vypadá to na pořádnou jízdu.
S iPhone strčíš televizi do kapsy!
27. 8. 2010   Taky patříš mezi fanoušky iPhonu? Propadla jsi jeho kouzlu a pokaždé zas a znova tě dokáže překvapit, jaké nové funkce a vychytávky se pro tvého miláčka vyvíjejí? Firma Mediawork z Vědeckého inkubátoru ČVUT přišla s revoluční platformou pro iPhone na českém trhu, a tak můžeš zdarma sledovat TV vysílání.
Uživatelsky vytuněná ovládání od počítače až po mobil
17. 8. 2010   S rozvojem technologií se zvyšuje potřeba, aby je bylo schopno ovládat víc a víc lidí. Drtivá většina interakcí mezi uživatelem a zařízením, ať už to jsou počítače, mobilní telefony, domácí spotřebiče nebo auta, je zprostředkována tak zvaným “rozhraním”. Díky němu člověk nejen ovládá zařízení příkazy, ale také jeho prostřednictvím dostává odpověď, zpětnou vazbu o stavu nebo procesech v něm.
Co za vysvědčení? No přece motýlí netbook od HP!!!
29. 6. 2010   Společnost HP přišla s cool netbookem, který je speciálně určený holkám. Tenhle stylový kousek přišel na svět díky slavné americké návrhářce Vivienne Tam v motýlím designu. Tváří unikátního mini noťasu se stala zpěvačka Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Jak se ti líbí?


Studentská formule brázdila okruh v Hradci Králové

Studentská formule sice asi není žádná velká novinka, ale tahle v pořadí už čtvrtá s příznačným názvem FS 04, je zas o něco lepší a vychytanější než její předchůdkyně. Na její výrobě se podílelo již několik desítek studentů ČVUT. A svoje nejnovější dílo hned představili na CzechRingu v Hradci Králové.
Minulý týden představili studenti ČVUT svoji nejnovější Studentskou formuli FS 04 a na testování si vybrali autodrom CzechRing na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové. Než se tak ale mohlo stát, trvalo téměř třem desítkám studentů z Fakulty strojní a elektrotechnické několik měsíců, než získala formule svou finální podobu. Velkou měrou pomohla nadšeným studentům také vysoká škola spolu se sponzory, když do projektu investovaly téměř milion korun na koupi potřebného materiálu. Celá formule je složená výhradně z kompozitních materiálů, aby se zajistila její, co nejmenší váha, která se pohybuje něco málo přes 200 kilogramů. Od normálního vozu se liší také velikostí, vždyť pro její přenášení postačí čtyři silní chlapi. Co se týče rychlosti, tak na stovku se s ní dostanete za čtyři vteřiny a její maximální rychlost nesmí překročit 140 kilometrů v hodině - toto pravidlo je stanovené z důvodu bezpečnosti při studentských soutěžích. Po úspěšných testech si tým CarTech, jak si skupina nadšených studentských konstruktérů říká, slibuje slušné umístění na nadcházejících evropských závodech. Ten první se v nejbližších dnech pojede na německém okruhu v Hockenheimringu. Závodu se zúčastní téměř 110 týmů z celého světa a tým z ČVUT věří v umístění do 10. místa. Držme jim tedy palce!
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.