Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Sportovní i elegantní. Nedostižná elektroformule ze stáje týmu studentů ČVUT
17. 3. 2011   Studenti z ČVUT vystavěli první elektroformuli v ČR a hned se s ní dostali na soutěž Formula Student Electric v německém Hockenheimu, kde se v srpnu utkají s 29 týmy z celého světa. Při testování od ledna už elektroformule najela přes 24 kilometrů, vypadá to na pořádnou jízdu.
S iPhone strčíš televizi do kapsy!
27. 8. 2010   Taky patříš mezi fanoušky iPhonu? Propadla jsi jeho kouzlu a pokaždé zas a znova tě dokáže překvapit, jaké nové funkce a vychytávky se pro tvého miláčka vyvíjejí? Firma Mediawork z Vědeckého inkubátoru ČVUT přišla s revoluční platformou pro iPhone na českém trhu, a tak můžeš zdarma sledovat TV vysílání.
Uživatelsky vytuněná ovládání od počítače až po mobil
17. 8. 2010   S rozvojem technologií se zvyšuje potřeba, aby je bylo schopno ovládat víc a víc lidí. Drtivá většina interakcí mezi uživatelem a zařízením, ať už to jsou počítače, mobilní telefony, domácí spotřebiče nebo auta, je zprostředkována tak zvaným “rozhraním”. Díky němu člověk nejen ovládá zařízení příkazy, ale také jeho prostřednictvím dostává odpověď, zpětnou vazbu o stavu nebo procesech v něm.
Co za vysvědčení? No přece motýlí netbook od HP!!!
29. 6. 2010   Společnost HP přišla s cool netbookem, který je speciálně určený holkám. Tenhle stylový kousek přišel na svět díky slavné americké návrhářce Vivienne Tam v motýlím designu. Tváří unikátního mini noťasu se stala zpěvačka Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Jak se ti líbí?


Seznamte se s geekerkami

Možná, že už nějakou takovou holku znáš, jen jsi nevěděla, že se jí tak říká. „Geek“ je označení pro člověka, který si hodně dobře rozumí s moderními technologiemi. No a když je to holka, tak prostě geekerka. Na první pohled je nepoznáš. Pojď se podívat, jak takové holky žijí a co dělají.

Fronéma, jak si tahle mladá geekerka říká, začala s programováním už ve 12 letech na gymnáziu, poté vystudovala Aplikovanou informatiku na VŠE a dnes je z ní programátorka. Nejvíce kamarádů má samozřejmě mezi ajťáky a k tomu dodává: „Lidi si pod pojmem „ajťák“ často představí asociálního podivína, ale to je předsudek. Ti opravdu dobří programátoři žádní magoři nebývají a ajťačky nenosí běžně knír.“ I když jí její kamarádi udělili titul „čestný muž“, na chlapa Fronéma rozhodně nevypadá, má dlouhé hnědé vlasy, sexy štíhlou postavu a ďábelský úsměv. Její největší zálibou je hraní počítačových her, běh a občas si i seskočí s padákem. Alexis se už jako malá holka pohybovala spíš v klučičí společnosti, ani panenky jí moc nezajímaly, leda jako zkušební objekty. Programova

t začala už v šesti letech a vyhrávala jednu programátorskou soutěž pro děti za druhou. Na ČVUT vystudovala obor Biomedicínské inženýrství a nyní pracuje jako softwarová testerka. Nejvíc ji ovšem zajímá robotika a umělá inteligence, speciálně pak oblast zpracování dat. Její přítel je programátor, takže mají i hodně společných přátel. Alexis má ráda sci-fi, oblíbenou knihou je Sní androidi taky o ovečkách? nebo předloha filmu Blade Runner.

Nikola Bornová kvůli své lásce, počítačovým hrám, opustila studium medicíny a nyní už deset let působí jako herní vývojářka ve 2 firmách. Pro jednu navrhuje hry do mobilních telefonů a ve druhé vytváří herní design (píše scénáře, vytváří příběh, logické hříčky a vzhled hry). Své práci je Nikola opravdu oddaná, hry hraje i ve svém volném čase. Abychom jí ale nekřivdili, zajímá se i o filmy, oblíbené má Hvězdné války, Star Trek a horory. Dopustit nedá ani na Stevena Kinga.

Poslední z našich geekerek možná znáš z televize, Barbora Štalmachová je jednou z moderátorek Game Page. Krom moderování ještě pracuje v jedné firmě jako fakturantka a brand manažerka a zároveň studuje na ČVUT obor Vodohospodářské stavby. Sama o sobě říká, že je geek tak napůl. Počítač sice dokáže celý rozložit a zase složit, proto si i s ostatními geeky rozumí, ale neumí třeba programovat, a proto tolik nezapadá do této komunity. S muži si ale rozumí víc než s holkama, jelikož jsou podle ní přímější a mají víc analytické myšlení, což Barboře vyhovuje.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.