Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Sportovní i elegantní. Nedostižná elektroformule ze stáje týmu studentů ČVUT
17. 3. 2011   Studenti z ČVUT vystavěli první elektroformuli v ČR a hned se s ní dostali na soutěž Formula Student Electric v německém Hockenheimu, kde se v srpnu utkají s 29 týmy z celého světa. Při testování od ledna už elektroformule najela přes 24 kilometrů, vypadá to na pořádnou jízdu.
S iPhone strčíš televizi do kapsy!
27. 8. 2010   Taky patříš mezi fanoušky iPhonu? Propadla jsi jeho kouzlu a pokaždé zas a znova tě dokáže překvapit, jaké nové funkce a vychytávky se pro tvého miláčka vyvíjejí? Firma Mediawork z Vědeckého inkubátoru ČVUT přišla s revoluční platformou pro iPhone na českém trhu, a tak můžeš zdarma sledovat TV vysílání.
Uživatelsky vytuněná ovládání od počítače až po mobil
17. 8. 2010   S rozvojem technologií se zvyšuje potřeba, aby je bylo schopno ovládat víc a víc lidí. Drtivá většina interakcí mezi uživatelem a zařízením, ať už to jsou počítače, mobilní telefony, domácí spotřebiče nebo auta, je zprostředkována tak zvaným “rozhraním”. Díky němu člověk nejen ovládá zařízení příkazy, ale také jeho prostřednictvím dostává odpověď, zpětnou vazbu o stavu nebo procesech v něm.
Co za vysvědčení? No přece motýlí netbook od HP!!!
29. 6. 2010   Společnost HP přišla s cool netbookem, který je speciálně určený holkám. Tenhle stylový kousek přišel na svět díky slavné americké návrhářce Vivienne Tam v motýlím designu. Tváří unikátního mini noťasu se stala zpěvačka Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Jak se ti líbí?


S iPhone strčíš televizi do kapsy!

Taky patříš mezi fanoušky iPhonu? Propadla jsi jeho kouzlu a pokaždé zas a znova tě dokáže překvapit, jaké nové funkce a vychytávky se pro tvého miláčka vyvíjejí? Firma Mediawork z Vědeckého inkubátoru ČVUT přišla s revoluční platformou pro iPhone na českém trhu, a tak můžeš zdarma sledovat TV vysílání.

Jestli patříš mezi sedmdesát tisíc českých uživatelů iPhone, určitě oceníš živé vysílání TV na svém mobilu. Tahle pecka tě uvede okamžitě do obrazu. Zjistíš, kde se co děje, nebo se jen pobavíš… a hlavně, máš to zadarmo ☺. Hned první den po spuštění se tahkle nová aplikace katapultovala na první místo v internet obchodě AppStore v kategorii Zpravodajství a stala se celkově nejžádanější na českém trhu.

Použití je fakt snadný. Stačí z úvodní stránky spustit vysílání, projít info o aplikaci nebo TV stanici nebo si vybrat něco z archivu YouTube.

První televizí, která začala zdarma vysílat na iPhonech, je Z1. A další snad brzy přibudou, protože naprogramovanou technologii můžou využít všechny stanice, co budou mít zájem.Taky půjde využít v jiných mobilních zařízeních, například si hodně slibují od iPadu.

„Živé přenosy a multimediální trendy jsou naše specialita. Snažíme se nejenom nakupovat a prodávat cizí řešení, tak jak je to u nás běžné. Držíme krok se světovými trendy a vyvíjíme vlastní moderní řešení, která se brzy stávají standardy. Velmi nás překvapilo, jak dobře živé video na mobilu vypadá. Je to opravdu revoluce a jsme rádi, že jsme se stali průkopníky v této oblasti minimálně ve střední Evropě. Naše televizní mobilní aplikace je jedna z prvních celosvětově zdarma,“ říká Radek Novotný, jednatel a jeden ze spoluzakladatelů společnosti Mediawork, firmy z vědeckého inkubátoru ČVUT.

„Opět se ukázalo, že na ČVUT vychováváme špičkové odborníky, kteří mají, co nabídnout. Byl bych rád, kdyby se nám podařilo k takovým studentům přitáhnout pozornost investorů, a jejich potenciál tak mohl být plně využit,“ uvedl Ing. Jaroslav Burčík, Ph.D., ředitel Technologického a inovačního centra ČVUT, kam spadá právě i Vědecký inkubátor.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.