Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

Sportovní i elegantní. Nedostižná elektroformule ze stáje týmu studentů ČVUT
17. 3. 2011   Studenti z ČVUT vystavěli první elektroformuli v ČR a hned se s ní dostali na soutěž Formula Student Electric v německém Hockenheimu, kde se v srpnu utkají s 29 týmy z celého světa. Při testování od ledna už elektroformule najela přes 24 kilometrů, vypadá to na pořádnou jízdu.
S iPhone strčíš televizi do kapsy!
27. 8. 2010   Taky patříš mezi fanoušky iPhonu? Propadla jsi jeho kouzlu a pokaždé zas a znova tě dokáže překvapit, jaké nové funkce a vychytávky se pro tvého miláčka vyvíjejí? Firma Mediawork z Vědeckého inkubátoru ČVUT přišla s revoluční platformou pro iPhone na českém trhu, a tak můžeš zdarma sledovat TV vysílání.
Uživatelsky vytuněná ovládání od počítače až po mobil
17. 8. 2010   S rozvojem technologií se zvyšuje potřeba, aby je bylo schopno ovládat víc a víc lidí. Drtivá většina interakcí mezi uživatelem a zařízením, ať už to jsou počítače, mobilní telefony, domácí spotřebiče nebo auta, je zprostředkována tak zvaným “rozhraním”. Díky němu člověk nejen ovládá zařízení příkazy, ale také jeho prostřednictvím dostává odpověď, zpětnou vazbu o stavu nebo procesech v něm.
Co za vysvědčení? No přece motýlí netbook od HP!!!
29. 6. 2010   Společnost HP přišla s cool netbookem, který je speciálně určený holkám. Tenhle stylový kousek přišel na svět díky slavné americké návrhářce Vivienne Tam v motýlím designu. Tváří unikátního mini noťasu se stala zpěvačka Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Jak se ti líbí?


Nové číslo Tecnicallu s tématem Ženy a věda je venku

Ženy jsou inspirací nejen pro muže v oblasti citové, ale také pro všechny odborníky bez rozdílu věku. Veřejně prohlásit, že dobrý vědec může být jen muž, si může dnes dovolit opravdu jen (s prominutím) velmi omezený člověk. Uvažování typu „ženy jsou dobrá výkonná síla, ale objevy a kreativita patří chlapům“ patří do minulého století – a kdoví jestli ne do předminulého. Toto číslo Tecnicallu vás o tom přesvědčí.

 

Senta Čermáková. Carly Fiorina. Taťána LeMoigne. Ale také Lucie Hladná nebo Marika Pourová – to všechno jsou dívky, o kterých jste již slyšeli nebo ještě uslyšíte. Tyhle dámy dokázaly ve svém oboru něco, co by jim mohla spousta chlapů závidět. (A i žen, abychom zachovali genderovou vyváženost.) Většina z nich se nezajímá o věci jako jsou kvóty žen v politice či ve správních radách firem – ony totiž svou prací, pílí a inteligencí dokázaly že na to mají. V tomto vydání Tecnicallu se dočtete o tom jak na to šly – nechte se tedy inspirovat, je o čem číst.

V čísle najdete také standardní články, na které jste už zvyklí – rozhovor čísla, novinky z technologické scény, informace o konferencích, informace ze života na fakultě – všechno, co vás baví a zajímá. Začíná školní rok, a mnozí z vás se budou rozhodovat o tom kam pošlete přihlášku na vysokou školu. Chceme vám říct – ne, chceme se s vámi podělit o dobrý pocit z toho, že ČVUT není nehybná zkamenělá škola, ve které je nuda. Ne, není to tak. Snad vás o tom přesvědčí i rapper Orion, nadšený příznivec právě ČVUT. Víte kde si stáhnout jeho nejlepší ČVUT pecky? Čekujte Tecnicall. Tam to všechno je.

 

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.