Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Sportovní i elegantní. Nedostižná elektroformule ze stáje týmu studentů ČVUT
17. 3. 2011   Studenti z ČVUT vystavěli první elektroformuli v ČR a hned se s ní dostali na soutěž Formula Student Electric v německém Hockenheimu, kde se v srpnu utkají s 29 týmy z celého světa. Při testování od ledna už elektroformule najela přes 24 kilometrů, vypadá to na pořádnou jízdu.
S iPhone strčíš televizi do kapsy!
27. 8. 2010   Taky patříš mezi fanoušky iPhonu? Propadla jsi jeho kouzlu a pokaždé zas a znova tě dokáže překvapit, jaké nové funkce a vychytávky se pro tvého miláčka vyvíjejí? Firma Mediawork z Vědeckého inkubátoru ČVUT přišla s revoluční platformou pro iPhone na českém trhu, a tak můžeš zdarma sledovat TV vysílání.
Uživatelsky vytuněná ovládání od počítače až po mobil
17. 8. 2010   S rozvojem technologií se zvyšuje potřeba, aby je bylo schopno ovládat víc a víc lidí. Drtivá většina interakcí mezi uživatelem a zařízením, ať už to jsou počítače, mobilní telefony, domácí spotřebiče nebo auta, je zprostředkována tak zvaným “rozhraním”. Díky němu člověk nejen ovládá zařízení příkazy, ale také jeho prostřednictvím dostává odpověď, zpětnou vazbu o stavu nebo procesech v něm.
Co za vysvědčení? No přece motýlí netbook od HP!!!
29. 6. 2010   Společnost HP přišla s cool netbookem, který je speciálně určený holkám. Tenhle stylový kousek přišel na svět díky slavné americké návrhářce Vivienne Tam v motýlím designu. Tváří unikátního mini noťasu se stala zpěvačka Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Jak se ti líbí?


Letošní ročník eClubu ovládl longboard

Další úspěšný ročník eClubu je za námi! Z vítězství se tentokrát radoval tým vyrábějící speciální karbonové longboardy. Dalším oceněným projektem se stalo mobilní rozhraní pro nevidomé a webový míchač směsí potravinových doplňků.

Již popáté se pustila katedra kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT ve spoluprácí s ČVUT Media Lab do pořádání eClubu (Enterpreneurs Club), kde se studenti mohou zapojit se svými podnikatelskými nápady a při troše štěstí získat i stipendium na další rozvoj svých aktivit. Letošní vítězové získali za svůj projekt stipendium ve výši 40 tisíc korun a to už stojí za nějakou tu námahu, se kterou je spojena i konečná prezentace projektu před odbornou porotou a to v angličtině.

EClub se stává u studentů stále oblíbenější, a proto také každým rokem přibývá počet soutěžních týmů. Letos porotu nejvíce zaujal projekt Apeman Boards, který se zabývá návrhem a výrobou high-endových karbonových longboardů v České republice. Longboard si můžeš představit jako takový větší skateboard, který má ovšem díky větším a měkčím kolečkům mnohem lepší stabilitu a také s ním bez větší námahy urazíš delší vzdálenosti.

Jako druhý se umístil projekt BlindShell, za nímž se skrývá mobilní rozhraní pro nevidomé pro operační systém Android. Na třetím místě pak skončil projekt Mixturam, díky kterému by měl zákazník možnost si na web namíchat svoji vlastní směs potravinových doplňků, bylinek a vitamínů podporující dobré zdraví.

Více informací o eClubu, soutěžních týmech a jejich videoprezentace projektů najdeš na webu http://www.eclub.cvutmedialab.cz/. Můžeš zde také načerpat inspiraci do dalšího ročníku, který se rozběhne v září 2013.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.