Profily

Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Klára Štrausová Carly Fiorina Vendula Šafářová
absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji
Novinky

Sportovní i elegantní. Nedostižná elektroformule ze stáje týmu studentů ČVUT
17. 3. 2011   Studenti z ČVUT vystavěli první elektroformuli v ČR a hned se s ní dostali na soutěž Formula Student Electric v německém Hockenheimu, kde se v srpnu utkají s 29 týmy z celého světa. Při testování od ledna už elektroformule najela přes 24 kilometrů, vypadá to na pořádnou jízdu.
S iPhone strčíš televizi do kapsy!
27. 8. 2010   Taky patříš mezi fanoušky iPhonu? Propadla jsi jeho kouzlu a pokaždé zas a znova tě dokáže překvapit, jaké nové funkce a vychytávky se pro tvého miláčka vyvíjejí? Firma Mediawork z Vědeckého inkubátoru ČVUT přišla s revoluční platformou pro iPhone na českém trhu, a tak můžeš zdarma sledovat TV vysílání.
Uživatelsky vytuněná ovládání od počítače až po mobil
17. 8. 2010   S rozvojem technologií se zvyšuje potřeba, aby je bylo schopno ovládat víc a víc lidí. Drtivá většina interakcí mezi uživatelem a zařízením, ať už to jsou počítače, mobilní telefony, domácí spotřebiče nebo auta, je zprostředkována tak zvaným “rozhraním”. Díky němu člověk nejen ovládá zařízení příkazy, ale také jeho prostřednictvím dostává odpověď, zpětnou vazbu o stavu nebo procesech v něm.
Co za vysvědčení? No přece motýlí netbook od HP!!!
29. 6. 2010   Společnost HP přišla s cool netbookem, který je speciálně určený holkám. Tenhle stylový kousek přišel na svět díky slavné americké návrhářce Vivienne Tam v motýlím designu. Tváří unikátního mini noťasu se stala zpěvačka Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Jak se ti líbí?


Letošní ročník eClubu ovládl longboard

Další úspěšný ročník eClubu je za námi! Z vítězství se tentokrát radoval tým vyrábějící speciální karbonové longboardy. Dalším oceněným projektem se stalo mobilní rozhraní pro nevidomé a webový míchač směsí potravinových doplňků.

S Merkurem zpět do dětství

V roce 1994 s ním byl málem ámen, ale ujal se ho Jaromír Kříž, nynější majitel firmy Merkur. Také díky němu si i dnes můžeš něco z téhle stavebnice postavit. Používá se dokonce i k výuce na některých technických školách. Jak ale taková stavebnice vzniká?

Zase o chlup rychlejší a bezpečnější přenos dat

Určitě to znáš, chceš se kouknout na video na internetu a musíš čekat než se „naloaduje“ a nemluvě o stahování filmů, či souborů a dalších. Rychlost je v dnešní době velmi důležitá a to především, co se týče přenosu dat. Trn z paty nám všem vytrhne společnost CertiCon, která už brzy uvede na trh zařízení na urychlení přenosu dat.

Studentská formule brázdila okruh v Hradci Králové

Studentská formule sice asi není žádná velká novinka, ale tahle v pořadí už čtvrtá s příznačným názvem FS 04, je zas o něco lepší a vychytanější než její předchůdkyně. Na její výrobě se podílelo již několik desítek studentů ČVUT. A svoje nejnovější dílo hned představili na CzechRingu v Hradci Králové.

Solární dům slaví úspěchy v USA

Solar Decathlon 2013 už zná svoji dvacítku finalistů. V této studentské architektonické soutěži pořádané v USA soupeří univerzitní týmy z celého světa a poprvé se mezi ně dostal i tým z pražského ČVUT se svým solárním domem.

Seznamte se s geekerkami

Možná, že už nějakou takovou holku znáš, jen jsi nevěděla, že se jí tak říká. „Geek“ je označení pro člověka, který si hodně dobře rozumí s moderními technologiemi. No a když je to holka, tak prostě geekerka. Na první pohled je nepoznáš. Pojď se podívat, jak takové holky žijí a co dělají.

Co s děravým potrubím?

Milada Paulová, první žena, které bylo umožněno přednášet na univerzitě. Psal se rok 1925. A o celých 14 let později se jí podařilo získat titul první profesorky. To je jen kapka v moři krušných začátků žen v mužském prostředí. Pojď se s námi podívat, jak jsou na tom ženy – vědkyně, techničky dnes.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.