Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Sportovní i elegantní. Nedostižná elektroformule ze stáje týmu studentů ČVUT
17. 3. 2011   Studenti z ČVUT vystavěli první elektroformuli v ČR a hned se s ní dostali na soutěž Formula Student Electric v německém Hockenheimu, kde se v srpnu utkají s 29 týmy z celého světa. Při testování od ledna už elektroformule najela přes 24 kilometrů, vypadá to na pořádnou jízdu.
S iPhone strčíš televizi do kapsy!
27. 8. 2010   Taky patříš mezi fanoušky iPhonu? Propadla jsi jeho kouzlu a pokaždé zas a znova tě dokáže překvapit, jaké nové funkce a vychytávky se pro tvého miláčka vyvíjejí? Firma Mediawork z Vědeckého inkubátoru ČVUT přišla s revoluční platformou pro iPhone na českém trhu, a tak můžeš zdarma sledovat TV vysílání.
Uživatelsky vytuněná ovládání od počítače až po mobil
17. 8. 2010   S rozvojem technologií se zvyšuje potřeba, aby je bylo schopno ovládat víc a víc lidí. Drtivá většina interakcí mezi uživatelem a zařízením, ať už to jsou počítače, mobilní telefony, domácí spotřebiče nebo auta, je zprostředkována tak zvaným “rozhraním”. Díky němu člověk nejen ovládá zařízení příkazy, ale také jeho prostřednictvím dostává odpověď, zpětnou vazbu o stavu nebo procesech v něm.
Co za vysvědčení? No přece motýlí netbook od HP!!!
29. 6. 2010   Společnost HP přišla s cool netbookem, který je speciálně určený holkám. Tenhle stylový kousek přišel na svět díky slavné americké návrhářce Vivienne Tam v motýlím designu. Tváří unikátního mini noťasu se stala zpěvačka Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Jak se ti líbí?


Letošní ročník eClubu ovládl longboard

Další úspěšný ročník eClubu je za námi! Z vítězství se tentokrát radoval tým vyrábějící speciální karbonové longboardy. Dalším oceněným projektem se stalo mobilní rozhraní pro nevidomé a webový míchač směsí potravinových doplňků.

S Merkurem zpět do dětství

V roce 1994 s ním byl málem ámen, ale ujal se ho Jaromír Kříž, nynější majitel firmy Merkur. Také díky němu si i dnes můžeš něco z téhle stavebnice postavit. Používá se dokonce i k výuce na některých technických školách. Jak ale taková stavebnice vzniká?

Zase o chlup rychlejší a bezpečnější přenos dat

Určitě to znáš, chceš se kouknout na video na internetu a musíš čekat než se „naloaduje“ a nemluvě o stahování filmů, či souborů a dalších. Rychlost je v dnešní době velmi důležitá a to především, co se týče přenosu dat. Trn z paty nám všem vytrhne společnost CertiCon, která už brzy uvede na trh zařízení na urychlení přenosu dat.

Studentská formule brázdila okruh v Hradci Králové

Studentská formule sice asi není žádná velká novinka, ale tahle v pořadí už čtvrtá s příznačným názvem FS 04, je zas o něco lepší a vychytanější než její předchůdkyně. Na její výrobě se podílelo již několik desítek studentů ČVUT. A svoje nejnovější dílo hned představili na CzechRingu v Hradci Králové.

Solární dům slaví úspěchy v USA

Solar Decathlon 2013 už zná svoji dvacítku finalistů. V této studentské architektonické soutěži pořádané v USA soupeří univerzitní týmy z celého světa a poprvé se mezi ně dostal i tým z pražského ČVUT se svým solárním domem.

Seznamte se s geekerkami

Možná, že už nějakou takovou holku znáš, jen jsi nevěděla, že se jí tak říká. „Geek“ je označení pro člověka, který si hodně dobře rozumí s moderními technologiemi. No a když je to holka, tak prostě geekerka. Na první pohled je nepoznáš. Pojď se podívat, jak takové holky žijí a co dělají.

Co s děravým potrubím?

Milada Paulová, první žena, které bylo umožněno přednášet na univerzitě. Psal se rok 1925. A o celých 14 let později se jí podařilo získat titul první profesorky. To je jen kapka v moři krušných začátků žen v mužském prostředí. Pojď se s námi podívat, jak jsou na tom ženy – vědkyně, techničky dnes.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.