Profily

Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Klára Štrausová Carly Fiorina Vendula Šafářová
absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Ženy, které se kariéry nebojí

Zajímáš se o svou budoucnost, ale ještě pořádně nevíš, jaké povolání by tě bavilo, nebo v jakém oboru by ses mohla realizovat? Přijď si pro inspiraci na Den rovnosti platů a poslechni si životní příběhy, rady a zkušenosti žen úspěšných nejen u nás, ale i ve světě.

Neměly to vždy jednoduché, o své uznání musely často bojovat a nyní se o cenné zkušenosti rády podělí se svými následovnicemi a upozorní je na možná úskalí. Tyto ženy, manažerky a podnikatelky úspěšně zvládly svoji kariéru nejen v národním měřítku, ale i v tom mezinárodním. Celkem se představí 18 žen ze všech možných oborů, od financí, obchodu, personalistiky po informační technologie, kulturu nebo třeba cestovní ruch. Je toho opravdu hodně. Svoji „mentorku“ a téma, na které by ses chtěla přihlásit, si můžeš vybrat zde.

Den rovnosti platů, nebo také Egual Pay Day, se uskuteční 12. dubna v odpoledních hodinách v Domě módy na Václavském náměstí v Praze. Pro účast na besedách je nutné se zaregistrovat buď na webu Business and Professional Women (mezinárodní federace žen), která celou akci pořádá, nebo na stránkách Facebooku. Více informací o celém dni najdeš také na speciálních webových stránkách akce.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.