Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Ženy, které se kariéry nebojí

Zajímáš se o svou budoucnost, ale ještě pořádně nevíš, jaké povolání by tě bavilo, nebo v jakém oboru by ses mohla realizovat? Přijď si pro inspiraci na Den rovnosti platů a poslechni si životní příběhy, rady a zkušenosti žen úspěšných nejen u nás, ale i ve světě.

Neměly to vždy jednoduché, o své uznání musely často bojovat a nyní se o cenné zkušenosti rády podělí se svými následovnicemi a upozorní je na možná úskalí. Tyto ženy, manažerky a podnikatelky úspěšně zvládly svoji kariéru nejen v národním měřítku, ale i v tom mezinárodním. Celkem se představí 18 žen ze všech možných oborů, od financí, obchodu, personalistiky po informační technologie, kulturu nebo třeba cestovní ruch. Je toho opravdu hodně. Svoji „mentorku“ a téma, na které by ses chtěla přihlásit, si můžeš vybrat zde.

Den rovnosti platů, nebo také Egual Pay Day, se uskuteční 12. dubna v odpoledních hodinách v Domě módy na Václavském náměstí v Praze. Pro účast na besedách je nutné se zaregistrovat buď na webu Business and Professional Women (mezinárodní federace žen), která celou akci pořádá, nebo na stránkách Facebooku. Více informací o celém dni najdeš také na speciálních webových stránkách akce.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.