Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Zapoměla jsi podat přihlášku na vejšku? Tak se přihlaš na strojárnu nebo jaderku!

Zapoměla jsi podat přihlášku na vysokou školu? Nevadí ČVUT ještě stále přijímá studenty na Fakultu strojní a Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou!

Fakulta strojní ČVUT přijímá do těchto bakalářských studijních programů: Strojírenství, Teoretický základ strojního inženýrství, Výroba a ekonomika ve strojírenství. Přihlášku je možné dodat na studijní oddělení fakulty do 13. června 2014 do 13.00 hodin nebo zaslat poštou s datovým razítkem nejpozději do 15. června 2014. V případě absolvování jakékoliv maturity z matematiky absolvované v ČR nejsou přijímací zkoušky z matematiky součástí přijímacího řízení. Fakulta strojní může ještě přijmout až 60 studentů. Podrobnosti jsou zde.

Strojařina ti nic neříká? Nevadí, tak si podej přihlášku do druhého kola přijímacího řízení na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Přijímací řízení se týká všech oborů a zaměření bakalářského studijního programu. Přijímací zkoušky se nekonají. Přihlášky do bakalářského studia mohou zájemci o studium podávat do 31. 7. 2014. Detaily najdeš tady.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.