Profily

Irena Prášilová Markéta Pokorná Ľubomíra Balková
Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice. Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT
Dana Drábová Marcela Fejtová Kateřina Sakařová
jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong
Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Informatika na ČVUT má tradici

Myslíte si, že informatika je záležitost nového tisíciletí? Tak to jste na omylu! Katedra počítačů na fakultě Eletrotechnické slaví 50 let a je jednou z nejstarších kateder počítačů na světě.

ČVUT nejlepší technickou univerzitou v ČR

Podle letošního hodnocení prestižního světového žebříčku univerzit QS World University Rankings si ČVUT výrazně zlepšilo své hodnocení oproti minulým rokům a umístilo se mezi 411. a 420. místem. Díky tomu se stalo nejen nejlepší technickou vysokou školou v České republice, ale předstihlo řadu předních univerzit ze západní Evropy i ze světa.

ČVUT vypisuje mimořádné termíny přijímacích zkoušek

ČVUT vypisuje mimořádné termíny přijímacích zkoušek na fakulty Stavební, Elektrotechnickou a Masarykův ústav vyšších studií.

Zapoměla jsi podat přihlášku na vejšku? Tak se přihlaš na strojárnu nebo jaderku!

Zapoměla jsi podat přihlášku na vysokou školu? Nevadí ČVUT ještě stále přijímá studenty na Fakultu strojní a Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou!

Dny otevřených dveří na fakultách ČVUT 2014

Připomínáme, kdy se konají dny otevřených dveří na fakultách ČVUT.

Druhá šance dostat se na ČVUT!

Přijímací zkoušky na vysoké školy už jsou pomalu za námi, ale na České vysoké učení technické v Praze máš stále ještě možnost se přihlásit, některé fakulty ČVUT totiž vypisují 2. kola přijímaček. Hlásit se můžeš na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou a na vybrané obory Fakulty stavební a Fakulty biomedicínského inženýrství.

Firmy volají: Máme nedostatek strojních inženýrů.

Co si představíš, když ti někdo řekne strojařina? Nejspíš špinavou práci někde v dílně popřípadě v hale velkého výrobního podniku. Omyl! Dnešní strojařina už vypadá jinak, hodně se toho už dnes děje na počítači a výrobní haly vypadají spíš jako prostory pro kosmický výzkum.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.