Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


V RWE ženám věří

Nedávno proběhl na půdě ČVUT zajímavý workshop s názvem „V RWE mají ženy zelenou“. Posluchačky se dozvěděly o veškerých programech, které RWE pořádá pro své zaměstnankyně a zároveň mohly vyzpovídat i váženého hosta z RWE.

RWE patří mezi pět největších evropských elektrárenských a plynárenských společností. V České republice tvoří celou skupinu RWE celkem 17 společností s 4 500 zaměstnanci, z nichž 35% tvoří ženy a pouze 19% ženy na manažerských pozicích. V RWE se proto rozběhl program Diversity, který se zabývá odlišnostmi, týkající se v první řadě genderu, dále věku a multikulturního prostředí.

Podobně jako motto RWE „The energy to lead“, se jmenuje i projekt v rámci programu Diversity: „The Woman to Lead“. Jeho cílem je především na zvýšení podílu žen-manažerek ve společnosti. Hlavní podstatou projektu je tzv. stínování a mentoring, tedy předávání zkušeností starších těm mladším. V rámci projektu se ženy účastní setkávání s inspirativními ženami, ale i muži, pracují na nejrůznějších projektech, jsou pro ně připraveny workshopy, exkurze a spousta dalších akcí. Projektu se v tuto chvíli účastní 39 žen a už teď se těší velké oblibě.

Na workshop zavítala i Ing. Alena Rozsypalová, Head of Controlling v RWE Transgas. Posluchačky se tak dozvěděly, co všechno tato pozice obnáší, jaké to je šéfovat celému oddělení a dále také o pozitivních osobních zkušenostech s projektem Woman to Lead. Slovo padlo také o tzv. Trainee programu, který skupina RWE vypisuje. Jsou to speciální trainee pozice určené především pro absolventy vysokých škol, kteří si ve firmě udělají jakési kolečko a zkusí si tak práci na více odděleních. Přítomnost trainee si Alena pochvaluje, na své oddělení už takto získala několik šikovných absolventů a absolventek.

Volba povolání je pro tebe možná ještě velká neznámá, teprve asi řešíš jakou vysokou školu si vybrat, ale je určitě dobré vědět, i jaké možnosti máš po škole. A skupina RWE je ukázkou, že ve velkých firmách mají o nadějné absolventky zájem. Více informací o Trainee programu v RWE najdeš zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.