Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Tento týden za dopravou a informatikou

Maratón otevřených dveří se chýlí do finále. Jako poslední se představí 8. února detašované pracoviště Fakulty dopravní ČVUT v Děčíně a 9. února Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze.

Pokud jsi ze severu Čech, ve středu 8. února se vyprav do Děčína na Fakultu dopravní ČVUT a zkoukni, co si pro tebe všechno na příští rok připravili. Celý program trvá 2 hodiny a dozvíš se jednak komplexní informace o přijímacím řízení, průběhu studia a otevíraných oborech, tak i zkušenosti absolventů bakalářského studia na fakultě. O zpestření programu se postará prezentace nejlépe hodnoceného studentského projektu „Analýza dopravních nehod“. Podrobnější informace najdeš zde.

Další Den otevřených dveří se konáv Dejvicích na Praze 6 v Nové budově ČVUT, kde se ve čtvrtek 9. února bude prezentovat Fakulta informačních technologií ČVUT. Celý program začne už v 9 hodin a můžeš se těšit, krom základních informací o bakalářském studijním programu Informatika, na prohlídku nových výukových prostor fakulty spolu se speciální počítačovou učebnou SunRay v Nové budově ČVUT. A při této příležitosti ti představí svoje úspěšné projekty i vědecké týmy z FITu. Podrobnosti o programu najdeš zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.