Profily

Irena Prášilová Markéta Pokorná Ľubomíra Balková
Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice. Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT
Dana Drábová Marcela Fejtová Kateřina Sakařová
jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong
Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Přiznej barvu! Navrhni si vlastní prestižku...

ČVUT podporuje tvoji tvořivost, a proto tě na našich stránkách chceme informovat o projektu „Přiznej barvu“, ten na začátku dubna odstartovala firma Moleda. Nabízí se ti příležitost, popustit uzdu fantazii a navrhnout si vlastní boty, co ukážou světu, jaká si osobnost. Vytuň si vlastní originál, kašli na diktát módního průmyslu.

Od 1. dubna si může každý navrhnut originální prestižky na interaktivním webu www.prestizky.cz, firma Moledava je na zakázku vyrobí. Ozdob svůj botník skutečně originálním párem bot! Záleží jen na tobě, jakkoliv zkombinuj barvy a vylaď design prestižek přesně podle svých představ. Navrhni si elegantní model na relax, fandovský v barvách sportovního týmu, nebo třeba ČVUTí, neotřelý technický vzory ☺ ...prostě botky na míru a podle svýho gusta.

Svůj designerský návrh zrealizuješ pomocí aplikace na www.prestizky.cz. Stačí pár kliknutí myší a šablonu prestižky barevně vyladíš podle vlastního vkusu. Jen jak vyladíš model do finální fáze, odstartuje výroba unikátního kousku a do měsíce je máš doma. I s cool bonusem tzv. „prestižním rodným listem“, tak se tvoje botky oficiálně stanou členky „prestižního národa“☺ Rodný list nejdřív slouží jako předloha pro výrobní proces, a pak ho dostaneš na památku společně s botkama.

Všechny potřebný a detailní info najdeš na www.prestizky.cz. Hodně tvůrčích nápadů!!!

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.