Profily

Dana Drábová Marcela Fejtová Kateřina Sakařová
jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong
Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.
Holky, pojďte do vedení
9. 9. 2010   Láká tě představa, že budeš vést v budoucnu firmu? Že se budeš podílet se na rozhodování o jejím osudu? Jen do toho! Průzkumy mluví jasně. Společnosti, které mají na vysokých pozicích ženy, jsou úspěšné. Mezi výhody se řadí například lepší finanční výsledky, lepší podmínky pro diskuzi, bourání starých zavedených pravidel a v neposlední řadě fakt, že mužské osazenstvo chodí daleko lépe upravené do práce:).
ČVUT designuje na míru mladým, co jsou zatím single, … ☺
29. 7. 2010   V architektonické soutěži navrhují studenti ČVUT bydlení pro singles, fenomén naší generace. Pro mladý lidi, co jsou bez závazků a mají čas a prostor pro zábavu, sport, zkrátka pro aktivní život.


Přijď na Dny otevřených dveří FITu a FELu

Fakulta informačních technologií a Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze tě zvou na své Dny otevřených dveří 29. a 30. listopadu. Kromě základních informací o studijních programech a prohlídky učeben tě čekají také workshopy vědeckých skupin a projektů nebo oblíbená Robosoutěž.

Když se ve čtvrtek 29. listopadu vypravíš na Fakultu informačních technologií ČVUT v Praze, určitě nebudeš litovat. Prezentace studijních oborů v Balingově sálu Národní technické knihovny vystřídají workshopy v přízemí NTK, kde nebude chybět ukázka open source 3D tiskárny RepRap, jízda bluetooth autíčka a další. V další části programu budeš mít možnost nahlédnout také do počítačových učeben a laboratoří Nové budovy ČVUT, kde také fakulta převážně sídlí. Na prohlídky budeš mít celé dopoledne, konkrétně od 8:30 do 13 hod. Podrobnější program najdeš zde.

Pokud ses rozhodla vyrazit na Den otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, tak si udělej čas v pátek 30. listopadu od 8:30 do 14:00. Jsou připraveny prohlídky pracovišť a laboratoří, kde se seznámíš s audiovizuální technikou, světelným designem, optickými systémy, lékařskými aplikacemi, navigačními přístroji, řídicími systémy a inteligentní robotikou a spoustou dalších. Fakultu elektrotechnickou ČVUT najdeš na dvou místech, na Karlově náměstí a v Dejvicích, proto je také přizpůsoben celý program, abys všechno stihla. Na Karlově náměstí bude navíc Den otevřených dveří završen od 14 hodin Robosouteží, kde se budou sestavovat a programovat roboti. Podrobný program a adresy pracovišť si můžeš vyhledat zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.