Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Přijď na Dny otevřených dveří FITu a FELu

Fakulta informačních technologií a Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze tě zvou na své Dny otevřených dveří 29. a 30. listopadu. Kromě základních informací o studijních programech a prohlídky učeben tě čekají také workshopy vědeckých skupin a projektů nebo oblíbená Robosoutěž.

Když se ve čtvrtek 29. listopadu vypravíš na Fakultu informačních technologií ČVUT v Praze, určitě nebudeš litovat. Prezentace studijních oborů v Balingově sálu Národní technické knihovny vystřídají workshopy v přízemí NTK, kde nebude chybět ukázka open source 3D tiskárny RepRap, jízda bluetooth autíčka a další. V další části programu budeš mít možnost nahlédnout také do počítačových učeben a laboratoří Nové budovy ČVUT, kde také fakulta převážně sídlí. Na prohlídky budeš mít celé dopoledne, konkrétně od 8:30 do 13 hod. Podrobnější program najdeš zde.

Pokud ses rozhodla vyrazit na Den otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, tak si udělej čas v pátek 30. listopadu od 8:30 do 14:00. Jsou připraveny prohlídky pracovišť a laboratoří, kde se seznámíš s audiovizuální technikou, světelným designem, optickými systémy, lékařskými aplikacemi, navigačními přístroji, řídicími systémy a inteligentní robotikou a spoustou dalších. Fakultu elektrotechnickou ČVUT najdeš na dvou místech, na Karlově náměstí a v Dejvicích, proto je také přizpůsoben celý program, abys všechno stihla. Na Karlově náměstí bude navíc Den otevřených dveří završen od 14 hodin Robosouteží, kde se budou sestavovat a programovat roboti. Podrobný program a adresy pracovišť si můžeš vyhledat zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.