Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Přijď na Dny otevřených dveří FITu a FELu

Fakulta informačních technologií a Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze tě zvou na své Dny otevřených dveří 29. a 30. listopadu. Kromě základních informací o studijních programech a prohlídky učeben tě čekají také workshopy vědeckých skupin a projektů nebo oblíbená Robosoutěž.

Když se ve čtvrtek 29. listopadu vypravíš na Fakultu informačních technologií ČVUT v Praze, určitě nebudeš litovat. Prezentace studijních oborů v Balingově sálu Národní technické knihovny vystřídají workshopy v přízemí NTK, kde nebude chybět ukázka open source 3D tiskárny RepRap, jízda bluetooth autíčka a další. V další části programu budeš mít možnost nahlédnout také do počítačových učeben a laboratoří Nové budovy ČVUT, kde také fakulta převážně sídlí. Na prohlídky budeš mít celé dopoledne, konkrétně od 8:30 do 13 hod. Podrobnější program najdeš zde.

Pokud ses rozhodla vyrazit na Den otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, tak si udělej čas v pátek 30. listopadu od 8:30 do 14:00. Jsou připraveny prohlídky pracovišť a laboratoří, kde se seznámíš s audiovizuální technikou, světelným designem, optickými systémy, lékařskými aplikacemi, navigačními přístroji, řídicími systémy a inteligentní robotikou a spoustou dalších. Fakultu elektrotechnickou ČVUT najdeš na dvou místech, na Karlově náměstí a v Dejvicích, proto je také přizpůsoben celý program, abys všechno stihla. Na Karlově náměstí bude navíc Den otevřených dveří završen od 14 hodin Robosouteží, kde se budou sestavovat a programovat roboti. Podrobný program a adresy pracovišť si můžeš vyhledat zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.