Profily

Marcela Fejtová Kateřina Sakařová Eva Jiřičná
Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka
Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Otevřená informatika nabízí stipendium nadaným děvčatům

Ženy a počítače, to k sobě nejde.“ … „Holka si vybere notebook leda, když je růžový s fialovýma puntíkama.“ … „Dívky přece technice nerozumí, nemají ji v genech.“ … STOP!!! Stereotypy o mužských a ženských povoláních už dávno neplatí. Pokud jsi dívka a uvažuješ o kariéře v IT, studijní program Otevřená informatika ti nabízí jedinečnou šanci!

Studijní program Otevřená informatika na Fakultě elektrotechnické ČVUT se rozhodla podpořit dívky, které pokukují po studiu IT a připravila pro ně zajímavou nabídku ;-). Takže pokud se kterákoliv z vás rozhodne nastoupit do bakalářského studia, může získat neuvěřitelných 50 000,- Kč na první dva semestry studia!

Studium informatiky nabízí paletu různých uplatnění. Můžeš se věnovat klasickému programování – od tvorby webových prezentací přes návrh algoritmů až po analýzu složitých softwarových projektů. Místo je samozřejmě i pro návrhářky sítí a hardware. Program navíc nabízí i specializaci na management - pro ty, které aspirují na vedoucí pozice.

A teď to hlavní, jak o stipendium zažádat? Je to snadné, stačí, když k přihlášce ke studiu připojíš výsledek tvých SCIO testů, pokud se dostaneš mezi tři nejlepší, stipendium máš v kapse. Více informací najdeš na http://informatika.fel.cvut.cz/pro-studenty/stipendia.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.