Profily

Dana Drábová Marcela Fejtová Kateřina Sakařová
jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong
Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.
Holky, pojďte do vedení
9. 9. 2010   Láká tě představa, že budeš vést v budoucnu firmu? Že se budeš podílet se na rozhodování o jejím osudu? Jen do toho! Průzkumy mluví jasně. Společnosti, které mají na vysokých pozicích ženy, jsou úspěšné. Mezi výhody se řadí například lepší finanční výsledky, lepší podmínky pro diskuzi, bourání starých zavedených pravidel a v neposlední řadě fakt, že mužské osazenstvo chodí daleko lépe upravené do práce:).
ČVUT designuje na míru mladým, co jsou zatím single, … ☺
29. 7. 2010   V architektonické soutěži navrhují studenti ČVUT bydlení pro singles, fenomén naší generace. Pro mladý lidi, co jsou bez závazků a mají čas a prostor pro zábavu, sport, zkrátka pro aktivní život.


Na dopravku a biomedicínu až do půlky srpna

Rozhodla ses studovat techniku a prošvihla jsi už všechny termíny na poslání přihlášky, nebo se ti jen prostě nevyvedly přijímačky? Fakulta dopravní ČVUT v Děčíně vyhlásila mimořádný termín přijímacího řízení pro akademický rok 2012/2013, takže máš možnost se přihlásit až do 20. srpna. Pozadu nezůstala ani Fakulta biomedicínckého inženýrství ČVUT v Kladně a Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, kam můžeš poslat přihlášku až do 15. srpna.

Fakulta dopravní ČVUT v Děčíně vyhlásila mimořádný termín přijímacího řízení do bakalářského studijního programu „Technika a technologie v dopravě a spojích“, kde máš na výběr mezi dvěma tříletými obory: Dopravní systémy a technika v prezenční formě a Management a ekonomika dopravy a telekomunikací v prezenční i kombinované formě.

Pokud se rozhodneš pro obor Dopravní systémy a technika, získáš komplexní znalosti z plánování, provozu a konstrukce dopravních cest všech druhů dopravy. To obor Management a ekonomika dopravy a telekomunikací je více zaměřen na oblast operativního řízení a optimalizaci dopravního provozu, ekonomiku dopravy, řízení a vyhodnocování projektů dopravních systémů a logistiky.

A na tu nejdůležitější věc jsme málem zapomněli, nemusíš se totiž mořit s žádnými přijímacími testy, postačí ti zaslat elektronickou přihlášku do 20. srpna 2012 a pak už si jen přinést kopii maturitního vysvědčení k zápisu v září. Více informací o celém průběhu přijímacího řízení najdeš zde.

Další možnost na podání přihlášky až do půlky srpna máš na Fakultě biomedicínckého inženýrství ČVUT v Kladně a můžeš vybírat hned ze tří programů: „Biomedicíncká a klinická technika“, „Specializace ve zdravotnictví“ a „Ochrana obyvatelstva“. Elektronickou přihlášku můžeš zaslat až do 15. srpna 2012. Více o studijních programech a oborech a také veškeré informace k přijímacím testům najdeš přímo na stránkách fakulty.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.