Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Na dopravku a biomedicínu až do půlky srpna

Rozhodla ses studovat techniku a prošvihla jsi už všechny termíny na poslání přihlášky, nebo se ti jen prostě nevyvedly přijímačky? Fakulta dopravní ČVUT v Děčíně vyhlásila mimořádný termín přijímacího řízení pro akademický rok 2012/2013, takže máš možnost se přihlásit až do 20. srpna. Pozadu nezůstala ani Fakulta biomedicínckého inženýrství ČVUT v Kladně a Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, kam můžeš poslat přihlášku až do 15. srpna.

Fakulta dopravní ČVUT v Děčíně vyhlásila mimořádný termín přijímacího řízení do bakalářského studijního programu „Technika a technologie v dopravě a spojích“, kde máš na výběr mezi dvěma tříletými obory: Dopravní systémy a technika v prezenční formě a Management a ekonomika dopravy a telekomunikací v prezenční i kombinované formě.

Pokud se rozhodneš pro obor Dopravní systémy a technika, získáš komplexní znalosti z plánování, provozu a konstrukce dopravních cest všech druhů dopravy. To obor Management a ekonomika dopravy a telekomunikací je více zaměřen na oblast operativního řízení a optimalizaci dopravního provozu, ekonomiku dopravy, řízení a vyhodnocování projektů dopravních systémů a logistiky.

A na tu nejdůležitější věc jsme málem zapomněli, nemusíš se totiž mořit s žádnými přijímacími testy, postačí ti zaslat elektronickou přihlášku do 20. srpna 2012 a pak už si jen přinést kopii maturitního vysvědčení k zápisu v září. Více informací o celém průběhu přijímacího řízení najdeš zde.

Další možnost na podání přihlášky až do půlky srpna máš na Fakultě biomedicínckého inženýrství ČVUT v Kladně a můžeš vybírat hned ze tří programů: „Biomedicíncká a klinická technika“, „Specializace ve zdravotnictví“ a „Ochrana obyvatelstva“. Elektronickou přihlášku můžeš zaslat až do 15. srpna 2012. Více o studijních programech a oborech a také veškeré informace k přijímacím testům najdeš přímo na stránkách fakulty.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.