Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Miss Academia 2010

MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.

MISS ACADEMIA je určená pro dívky, které chtějí dokázat, že stát se královnou není jen o dokonalých mírách. Nehledá se jen krásná tvář, ale dívka, která ukáže své charisma, inteligenci a přirozený půvab.

V posledním listopadovém dnu se rozjela roadshow MISS ACADEMIA. Část týmu zavítala do hlavního města, kde navštívila Karlovu univerzitu, ČVUT, VŠE a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou. Studentky, tak mohly poznat filozofii celé soutěže, seznámit se s organizačním týmem a taky se přihlásit do boje o korunku. Druhý den následoval přesun do moravské metropole, kde obdobný program proběhl na Masarykově univerzitě, Mendelově univerzitě a VUT.

„Viděli jsme spoustu překrásných dívek a troufám si říct, že při letošním finále bude opravdu co obdivovat. Neváhejte a sledujte aktuální dění v projektu na webových stránkách a Facebooku“, pronesl manažer projektu Ondřej Kalvach.

Vyvrcholením celého projektu je slavnostní neotřelý galavečer – např. loňská MISS se konala v stylu antických bohyní, předloni se v přímém přenosu vyšetřoval zločin. Nechme se překvapit, čím nás pořádající tým studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně překvapí letos.

Studentky mají šanci přihlásit se do 31. prosince 2010 na webových stránkách www.missacademia.cz. Nejbližší casting se koná 7. ledna v Praze a druhý následuje o týden pozděj 14. ledna v Brně.

Pravdou je, že celkově na ČVUT moc holek není, na druhou stranu to bývají opravdu kočky. Vítězná korunka by tak rozhodně slušela některé okouzlující vile z ČVUT, takže držíme palce a věříme, že si to některá dobře spočítá☺!!!

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.