Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Mentoring – studium na vysoké škole na zkoušku

Pokud máš zájem o studium vysoké školy s technickým a přírodovědným zaměřením a zatím nevíš, jakou jsi vybrat, je mentoringový program, pořádaný Sociologickým ústavem AV ČR, v.v.i., přímo pro tebe. Pomocí mentoringu se dozvíš mnohem více informací než při hodinách od tvých vyučujících či na dnech otevřených dveří. Pojď se s námi podívat, jak takový mentoringový program probíhá.

Nejdřív si povíme, na co všechno vlastně ten mentoring je? Mentoring ti pomůže s výběrem školy a studijního oboru a zároveň s přechodem ze střední na vysokou školu. S jeho pomocí se seznámíš předem s vysokoškolským prostředím, systémem studia a možnostmi jednotlivých studijních oborů.

Pokud se přihlásíš, bude ti přiřazena mentorka, která tě bude po celou dobu k dispozici. Mentorka je studentka VŠ, která je určité dívce přidělena podle oboru, o který se zajímá. S ní se pak setkáváš osobně nebo s ní můžeš komunikovat pomocí mailu, skypu, facebooku atd., podle toho jak vám to bude vyhovovat. Každá dvojice či skupinka si zvolí svůj individuální program, v němž zpravidla nechybí návštěvy škol, přednášek a cvičení, laboratoří, menzy ale také neformální poznávání studentského života, např. účast na Majálesu. Mentorky tě také seznámí se svými spolužáky, spolupracovníky a některými vyučujícími.

Mentoringový program probíhá od ledna do června 2013 a přihlásit se na něj můžeš nejpozději 10. prosince 2012. Přihlášku a podrobnější informace k samotnému mentoringu a programu najdeš zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.