Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


L’Oreal ti poradí s kariérou v soutěži o iPod!

Jestli stále váháš, jaká oblast by tě po škole zajímala a kde by ses mohla uplatnit, vyzkoušej mezinárodní online hru REVEAL, ta ti prozradí, jakým směrem se po škole vydat. A vyhraješ iPod Apple Touch a týden v Paříži!
Soutěžní hra probíhá od 1.10. do 31.11. Zkušení odborníci sestavili komplexní testování, co ti pomůže zjistit, jestli se víc hodíš na Marketing, Finance, Logistiku, Business Development, nebo Výzkum a vývoj. V systému se můžeš dokonce porovnat se studenty z celýho světa, a ještě ke všemu si procvičíš svou obchodní angličtinu. On-line hra se skládá z 5 modulů (Marketing, Finance, Logistika, Business Development a Výzkum a vývoj), kdy každý trvá 1-2 hodiny. Pak je třeba vyplnit alespoň jeden hodnotící test, který ti zabere 2-3 hodiny. Hraje se o cool ceny: 1. místo – iPod Apple Touch 2. místo – kosmetika od Giorgio Armani (v hodnotě 5000 Kč) 3. místo – kosmetika od Diesel (v hodnotě 3000 Kč) 4. místo – kosmetika od L’Oreal Paris(v hodnotě 1000 Kč) Jestli se umístíš mezi světovou šestkou, jedeš na týden do Paříže na slavnostní vyhlášeníííí! Víc se dozvíš zde.http://www.kariernicentrum.cz/studentske-souteze.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.