Profily

Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Klára Štrausová Carly Fiorina Vendula Šafářová
absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Jaderka a Biomedicína tě zvou na návštěvu

Dny otevřených dveří na ČVUT se blíží. V první sérii se podíváme na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, která otevře své dveře už v úterý 20. listopadu, a na Fakultu biomedicínského inženýrství, kterou můžeš navštívit v pátek 23. listopadu. Pojď se společně s námi podívat, co tě na jednotlivých fakultách čeká.

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze otevře poprvé své dveře v úterý 20. listopadu, druhé kolo se pak uskuteční 29. ledna 2013. Po celý den máš možnost shlédnout expozice všech kateder FJFI, které najdeš jak v hlavní budově fakulty na Praze 1 (Břehová 7), tak v budovách na Praze 8 (V Holešovičkách) a Praze 2 (Trojanova 13). Hlavní část programu se uskuteční od 12:30 do 14:00 v hlavní budově fakulty. Dozvíš se vše o studiu na fakultě, o možnostech uplatnění absolventů, o zahraničních kontaktech a veškerých novinkách. Večer je navíc připravena lekce Přípravného kurzu Matematiky a Fyziky pro studium na VŠ. Podrobný program a adresy jednotlivých kateder najdeš zde.

Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT můžeš navštívit v Kladně v pátek 23. listopadu od 11 do 15 hod, nebo poté ve druhém kole 25. ledna 2013. Přímou účastí na jednotlivých vědeckých experimentech si vyzkoušíš, že studium není jen o učení ze skript. Tato část je pojmenována „Věda hrou“. V jednotlivých experimentálních disciplínách sbíráš body a po dosažení určité hranice získáš dárek. Mezi disciplínami se objeví např. Nekonvenční umělá plicní ventilace, Nanosenzory pro biomedicínu, čí Roboruk (robotická ruka) a další. Určitě oceníš také vzory skutečných přijímacích testů. Podrobnější informace o celém dni najdeš zde.

A příště se společně podíváme na Fakultu informačních technologií a Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.