Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Jaderka a Biomedicína tě zvou na návštěvu

Dny otevřených dveří na ČVUT se blíží. V první sérii se podíváme na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, která otevře své dveře už v úterý 20. listopadu, a na Fakultu biomedicínského inženýrství, kterou můžeš navštívit v pátek 23. listopadu. Pojď se společně s námi podívat, co tě na jednotlivých fakultách čeká.

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze otevře poprvé své dveře v úterý 20. listopadu, druhé kolo se pak uskuteční 29. ledna 2013. Po celý den máš možnost shlédnout expozice všech kateder FJFI, které najdeš jak v hlavní budově fakulty na Praze 1 (Břehová 7), tak v budovách na Praze 8 (V Holešovičkách) a Praze 2 (Trojanova 13). Hlavní část programu se uskuteční od 12:30 do 14:00 v hlavní budově fakulty. Dozvíš se vše o studiu na fakultě, o možnostech uplatnění absolventů, o zahraničních kontaktech a veškerých novinkách. Večer je navíc připravena lekce Přípravného kurzu Matematiky a Fyziky pro studium na VŠ. Podrobný program a adresy jednotlivých kateder najdeš zde.

Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT můžeš navštívit v Kladně v pátek 23. listopadu od 11 do 15 hod, nebo poté ve druhém kole 25. ledna 2013. Přímou účastí na jednotlivých vědeckých experimentech si vyzkoušíš, že studium není jen o učení ze skript. Tato část je pojmenována „Věda hrou“. V jednotlivých experimentálních disciplínách sbíráš body a po dosažení určité hranice získáš dárek. Mezi disciplínami se objeví např. Nekonvenční umělá plicní ventilace, Nanosenzory pro biomedicínu, čí Roboruk (robotická ruka) a další. Určitě oceníš také vzory skutečných přijímacích testů. Podrobnější informace o celém dni najdeš zde.

A příště se společně podíváme na Fakultu informačních technologií a Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.