Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


Druhá šance dostat se na ČVUT!

Přijímací zkoušky na vysoké školy už jsou pomalu za námi, ale na České vysoké učení technické v Praze máš stále ještě možnost se přihlásit, některé fakulty ČVUT totiž vypisují 2. kola přijímaček. Hlásit se můžeš na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou a na vybrané obory Fakulty stavební a Fakulty biomedicínského inženýrství.

Až do 15. července si můžeš podat přihlášku na Fakultu stavební ČVUT, konkrétně na nový studijní obor Realizace pozemních a inženýrských staveb, který patří do bakalářského studijního programu Stavitelství. První tři roky studia na tomto oboru dostaneš teoretický základ z oblasti stavební mechaniky, navrhování konstrukcí z různých materiálů, životního prostředí apod., spolu s odbornými předměty jako je především realizace staveb a technologie. Ve čtvrtém ročníku si pak zvolíš specializaci na pozemní, dopravní či vodohospodářské stavby. Během celého studia je kladen důraz především na praktické zvládnutí problematiky realizace zmíněných staveb. Více informací k oboru a přijímací zkoušce najdeš zde.

To na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT se můžeš přihlásit dokonce až do 15. srpna. Zde máš na výběr ze všech oborů fakulty, jako např. Matematické či Jaderné inženýrství, Aplikovaná informatika, Radiologická technika, Diagnostika materiálů a spoustu dalších. Více informací nejen o oborech najdeš přímo na webu fakulty.

Radiologická informatika je obor vyučovaný na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně v rámci 3letého bakalářského studijního programu Biomedicínská a klinická technika. Přihlášku na tento obor v kombinované formě studia je možno poslat nejpozději do 21. srpna. Kombinovaná forma výuky probíhá každých 14 dní v pátek a v sobotu a kromě medicínských předmětů se zde vyučuje také zpracování biomedicínských dat, umělá inteligence či práce s aplikacemi a operačními systémy apod. Více informací o oboru Radiologická technika a jeho přijímacím řízení najdeš zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.