Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


ČVUT vypisuje mimořádné termíny přijímacích zkoušek

ČVUT vypisuje mimořádné termíny přijímacích zkoušek na fakulty Stavební, Elektrotechnickou a Masarykův ústav vyšších studií.

Stále se lze přihlašovat na ČVUT v Praze. Mimořádné termíny vypisují fakulty Stavební, Elektrotechnickou a Masarykův ústav vyšších studií.

Fakulta Stavební přijímá uchazeče do bakalářských programů:

  • METROLOGIE
  • STAVITELSTVÍ
Přihlášky lze podávat do 6.8. 2014. Více na stránkách fakulty: http://www.fsv.cvut.cz/legislat/vd052014.php

Fakulta Elektrotechnická přijímá uchazeče do bakalářských programů:

  • ELEKTROTECHNIKA, ENERGETIKA A MANAGEMENT
  • KOMUNIKACE,MULTIMÉDIA A ELEKTRONIKA
  • SOFTWAROVÉ TECHNOLOGIE A MANAGEMENT

Přihlášky lze podávat do 31.8. 2014. Více na stránkách fakulty: http://www.fel.cvut.cz/aktuality/mimoradne-prijeti.html

 

Masarykův ústav vyšších studií přijímá uchazeče do bakalářského programu:

  • SPECIALIZACE V PEDAGOGICE

Přihlášky lze podávat do 7.9. 2014. Více na stránkách fakulty: http://www.muvs.cvut.cz/uredni-deska/podminky-prijimaciho-rizeni/

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.