Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
8. 6. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Studentům záleží na tom, kde žijí. Navrhují chytrá řešení pro životní prostředí.
20. 3. 2011   Vítězové soutěže Chytrá řešení pro životní prostředí jsou Dong Nguyen Thanh a Hung Hoang Dieu z Vysoké školy chemicko-technologické a z Českého vysokého učení technického v Praze. Uspěli v konkurenci víc než stovky projektů s novou technologií k odstraňování arzénu ze znečištěné vody. Ocenění jim předali ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
Pod taktovkou holek z ČVUT
25. 2. 2011   Sociologický ústav Akademie věd pořádá letos oficiálně první ročník tzv. mentoringu, který si klade za úkol představit holkám ze střední, jak se studuje na vysoké a co všechno to obnáší. V pilotním ročníku v roce 2009 probíhal projekt mezi studentkami z vybraných pražských gymnázií a z ČVUT.
Technomolky se hlásí o slovo
15. 2. 2011   Mohou se holky vyrovnat klukům? Jsou jejich schopnosti rovnocenné? Technomolky si myslí, že když pomineme fyzickou sílu, tak určitě ano. Na straně technicky zaměřených holek jsou i vědecké testy, které jejich názor podporují. Jak je tedy možné, že je zatím v nových technologiích tak málo holčičího zastoupení?
Miss Academia 2010
18. 12. 2010   MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, kterým je pod 26 let. Motto akce vypovídá za vše: „Miss, která má (s)mysl.“ Zkrátka se hledá dívka nejen krásná, ale i inteligentní.


ČVUT designuje na míru mladým, co jsou zatím single, … ☺

V architektonické soutěži navrhují studenti ČVUT bydlení pro singles, fenomén naší generace. Pro mladý lidi, co jsou bez závazků a mají čas a prostor pro zábavu, sport, zkrátka pro aktivní život.

Tohle téma otevřel nově Kabinet modelového projektování Fakulty architektury ČVUT a vypsal soutěž na návrh bydlení pro singles. To je zadání pro čtvrtý ročník soutěže pro studenty univerzit se zaměřením na stavařinu nebo architekturu - Revit Open 2010. Na střeše paneláku v centru města se má navrhnout bydlení pro lidi, co programově bydlí samostatně, jsou mladí, finančně zajištění, se zájmem o kulturu a ekologii.

Studenti k tématu mají rozhodně co říct. „I to je důvod, proč jsme letos obzvlášť zvědaví na jejich návrhy. Žijí jiným stylem života než generace před nimi. Singles mají věkově blíž právě k dnešním studentům než k nám. Dá se říci, že si studenti mohou navrhnout bydlení sami pro sebe na základě vlastních zkušeností,“ uvedla Ing. arch. Dana Matějovská z Fakulty architektury na ČVUT.

„Pro soutěž jsme vybrali dům, který splňuje to, co je pro single důležité. Je blízko centra, nedaleko zastávky MHD a současně kousek od přírody, cyklistických tras a podobně,“ sdělila za organizátory soutěže Ing. arch. Matějovská.

Dalším požadavkem projektu je ekologická nenáročnost bydlení a jeho šetrnost k přírodě. „Studenti s tím přichází sami, jejich zájem o „zelená“ témata je vysoký. Ostatně od roku 2020 se již budou moci stavět jen domy s minimální spotřebou energie,“ připomněl předseda poroty soutěže Ing. Patrik Minks ze společnosti Autodesk, která s ČVUT na soutěži spolupracuje.

Svou představu single bydlení si vymazlila Hana Hlávková z Liberce: „Chtěla bych, aby byt byl moderní, vzdušný a hodně světlý. Chtěla bych velkou koupelnu a hodně úložného prostoru na kolo a další náčiní. Byt by měl být také nenáročný na provoz.“

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.