Zachyť to svýma očima

Na Fakultě stavební ČVUT v Praze právě probíhá 4. ročník fotografické soutěže Tvýma očima. Soutěž není určena pouze pro studenty fakulty. Fotky mohou zasílat i studenti středních škol, takže je zde šance i pro tebe. Přihlásit se můžeš hned do dvou kategorií, první s názvem Variace na barokní téma a druhá Dřevo – živý materiál.

Možná by tě to ani nenapadlo, ale soutěž se snaží vést k lepšímu vnímání prostředí kolem sebe, většímu zájmu o architekturu, budovy, jejich kvalitu a také spojení s kulturní a sociální stránkou. Asi nejlépe to vystihuje samo motto soutěže: „Neváhej a foť všechno, co stojí na pevných a krásných základech!“ Navíc jejím prostřednictvím chce Fakulta stavební ukázat, že studium tu není jen o biflování, ale že podporuje u svých studentů kreativitu.

Pokud se rozhodneš pro téma: Variace na barokní téma, tvými konkurenty budou pouze středoškoláci, vysokoškolští studenti mají svou vlastní kategorii. Sem můžeš zaslat až pět vlastních fotek a vítěze pak vybere odborná porota. Druhé téma: Dřevo – živý materiál je společné, zaslat můžeš pouze jednu fotku a vítěze určí výsledek hlasování na Facebooku. Hlasovat může samozřejmě kdokoliv.

Přihlásit se a poslat snímky je možné až do 20. listopadu, takže na pořízení nějakých zajímavých fotek máš ještě čas. Po vyhlášení výsledků se můžeš těšit na výstavu v prostorách Fakulty stavební ČVUT (Thákurova 7, Praha 6 – Dejvice), kde se objeví všechny ohodnocené fotografie. Podrobnější info najdeš na internetových stránkách soutěže.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.