Vyber si: holčičí nebo ekologický?

Těžké dilema. Co by sis vybrala? První holčičí dotykový mobil nebo nejekologičtější mobil na světě? Oba mají dotykový displej, solidní výbavu a že to sluší tomu holčičímu je jasné, ale fešácký je i ten ekologický.

Pokud máš ráda modrou barvu, máme tu pro tebe Samsung Blue Earth. První opravdu ekologický mobil na trhu nejenom dobře vypadá, ale navíc šetří naši planetu. Při provozu ho totiž vedle baterie pohání i sluneční energie. Má na zádech solární panel, který mu dokáže dodat za jeden den energii na dvě hodiny provozu. Pravda, není to ještě úplně soběstačný zdroj energie, ale dobrým pomocníkem už rozhodně je.

Samsung Earth

Energii pomáhá spořit i nabíječka, která se sama vypne, pokud nenabíjí telefon. S ekologií si rozumí i obal z recyklovaného papíru a dokonce i samotný kryt telefonu, který byl vyroben z použitých plastových lahví. Ekologické je i menu, které například počítá, kolik CO2 si ušetřila, když místo dopravním prostředkem hezky šlapeš pešky. Menu nabízí i úsporné nastavení jednotlivých režimů telefonu, což prodlužuje výdrž na jedno nabití baterie.

Samsung Blue Earth

Ale dost ekologie, Samsung Blue Earth je docela pohledný dotykáč s velmi dobrou výbavou. Najdeš v něm všechny multimediální funkce a na internet se můžeš venku připojovat přes sítě třetí generace a doma zadarmo přes wi-fi. Drobnou nevýhodou ekologického Samsungu je poněkud neekologická cena, pořídíš ho za zhruba 7000 korun.

Samsung Diva

To Samsung Diva je prostě obyčejná parádnice. Elegantní bílý dotykáč zaujme stříbrnými doplňky a především zajímavým polštářkovým zadním krytem. Výbava telefonu je průměrná. Nabízí všechny běžné multimediální funkce, ale na rychlá data zapomeň. To ale neznamená, že se z Divou nedostaneš na svůj Facebook nebo Twitter. Dostaneš, akorát to bude pomalejší než u Samsungu Blue Earth.

Samsung Diva

Odměnou za trochu čekání je ale cena. Samsung Diva seženeše už za 4500 korun, což je na holčičí stylový dotykáč s výborným displejem a zajímavým designem slušná cena.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.