Ve vzduchu nic nedávaj, tak hurá na internet!

Ať ladíš jak ladíš, v těch rádiích prostě nic kloudného nehrají. Ale my máme jedno chytré řešení! Pořiď si internetové rádio a budeš mít doma tolik stanic, že je všechny do konce života asi ani nevyzkoušíš. A zadarmo!

Co k tomu potřebuješ? Asi tři až pět tisíc korun a připojení k internetu. To doma máš a pravděpodobně včetně wi-fi routeru. Víc nepotřebuješ a ani nikdy nic dalšího za poslech rádií platit nebudeš. Navíc internetová rádia mají ještě jednu nezanedbatelnou výhodu: můžeš přes ně poslouchat hudbu z počítače, i když ten je třeba v obýváku. No, nezní to báječně?

Už si zkusila interentová rádia? Třeba fakt cool Radiwave?

Na internetu jsou desetitisíce stanic. Máš ráda folk nebo country? Jasně že ne, ale kdyby náhodou, i takových tam nejdeš stovky. A pak už stačí jen širák a můžeš si v pokoji udělat pořádnej trempskej potlach. Potlach? Cože? Ale taková diskárna pro folkaře...

Internetová rádia jsou většinou docela cool krabičky. Třeba Revo Blik je trendy hranaté, ale vybírat můžeš i z retro modelů a dalších. Rádia hrajou sama, mají repráky, ale když to budeš chtít sousedům pořádně osladit, můžeš je připojit k vlastní věži a poslouchat oblíbený songy přes ní. Dokonce při tom ani nemusíš vstávat z postele, stačí vzít do ruky dálkový ovládání.

Instalace se neboj, je snadná jako facka. Zapneš rádio do sítě, pustíš a připojíš k wi-fi routeru. Žádné kabely se nepropojují, všechno jde hezky vzduchem bezdrátově. Ani ladit se nic nemusí. Stanice jsou v rádiích přednastavené a rozdělené třeba podle žánrů. Rihannu, Bon Jovi nebo novýho Robbieho Williamse tak najdeš coby dup.

Brácha, sestra nebo rodiče nic slyšet nemusí, stačí vzít svý sluchátka od MP3 přehrávače a hudbu můžeš poslouchat úplně intimčo. A co víc, přestože bude někdo pracovat na počítači v obýváku, ty se s ním na dálku spojíš a můžeš si pouštět oblíbený songy z tvýho disku. Internetová rádia je umí vyhledávat, i si přes ně můžeš libovolně nastavit svůj cool playlist. A nebo můžeš k rádiu připojit svůj MP3 a přehrávat hudbu přímo z něj.

Docela magická krabička, ne? A přitom žádná drahota. Revo Blik stojí podle výbavy asi 3500 korun. Podobný kousky má třeba i Sagem nebo Logitech. A bacha, jeho model Squeezebox umí i Facebook! S dotykovým displejem můžeš poslouchat a zároveň psát statusy a hltat novinky. Cenu už víš, tři až pět tisíc není moc. Takže buď hurá na brigádu a nebo koukej co nejdřív napsat Ježíškovi!

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.