Technika začíná být lákavá

V kuloárech technických oborů koluje zpráva, že firmy jako Škoda Auto, ČEZ nebo Siemens budou nabírat tisíce nových techniků, konstruktérů a vývojářů. Problémem je, že jich je v současnosti nedostatek a to právě pro tebe znamená velkou příležitost dostat se do některé z těchto velkých firem.

Mnozí tvrdí, že jít na technický obor v dnešní době je přežitek, jako profese je nedostatečně finančně ohodnocená a je prostě lepší jít dělat ekonoma nebo právníka, ten najde lepší uplatnění. Nesmysl!!! Jak se ukazuje, tak o absolventy technických oborů je veliký zájem. Kvůli odporu mnoha studentů k matematice a fyzice už na střední škole se na technické vysoké školy hlásilo málo studentů a dnes je techniků nedostatek. Firmy se proto snaží podporovat studenty vysokých i středních škol, a pomáhají tak vychovávat budoucí techniky, které jsou pak i ochotny dobře zaplatit. Vědí totiž, že pokud chtějí být úspěšné, potřebují schopné lidi.

Takže pokud laškuješ s myšlenkou jít na technický obor, všechno ti hraje do karet. Dobrou volbou je určitě České vysoké učení technické v Praze. Jak už název napovídá, tahle vejška bude našlapaná technikou. Máš na výběr z 9 fakult a nepočítaje oborů, kde si můžeš najít to, co tě bude bavit. Ale, ať už si vybereš jakýkoliv obor, můžeš se těšit na přednášky od odborníků z praxe, na spolupráci na firemních projektech a jednou i vysněné zaměstnání u některé z velkých firem.

Odkaz na web ČVUT najdeš zde a na jednotlivé fakulty se už proklikáš dle libosti.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.