Technická a designová pecka, to je HP TouchSmart

Představ si nadupaný počítač, z kterého nebudou čouhat žádné kabely a vejde se do monitoru. Že si z tebe děláme srandu? Ale kdepak. Nové počítače HP TouchSmart jsou přesně takové.

Před sebou budeš mít jen obrovský displej a bezdrátovou klávesnici a myš. Prostě ideální sestava pro pořádkumilovnou dívku, která má navíc smysl pro styl a design. Ano, notebook taky nezabere moc místa a žádné kabely z něj čouhat nemusí, jenže notebook je proti TouchSmartu většinou jen taková hračka.

Určitě se ti bude líbit decentní modré podsvícení klávesnice, kterou netíží žádný kabel, což ostatně netrápí ani myš. Pokud by ti ale dodávaná klávesnice nevyhovovala, můžeš si připojit jakoukoliv jinou. Všechny konektory jsou hezky uklizené po bocích a na zadní straně displeje, takže na stole se ti pořádek určitě podaří udržet.

HP TouchSmart je pořádně nabušený stroj. Tak především tu máme špičkový displej. Nejenomže skrývá celý počítač, ale je především opravdu velký, má úhlopříčku 23 palců což je téměř šedesát centimetrů. A to je pro osobní použití již pořádně velké kino.

HP TouchSmart 600

Navíc má displej Full HD rozlišení (1920 x 1080 obrazových bodů). To oceníš nejenom při sledování filmů ale i při samotné práci. S uvedeným rozlišením se na displej vejdou dvě okna vedle sebe, jako bys měla dva běžné notebooky najednou! Ale pozor, to stále není všechno. Určitě sis všimla, že se počítač jmenuje TouchSmart. A doopravdy, displej je navíc dotykový. K čemu všemu můžeš dotykový displej použít, to už necháme na tvé fantazii. Ale určitě se bude hodit při prohlížení internetu, při práci s grafickými programy a nebo třeba při hrách.

Srdce počítače tepe v taktu nejnovějších procesorů Intel Core. S velkou pamětí 4 GB a pevným diskem o velikosti 1 nebo dokonce 1,5 TB je to fakt nadupaná mašina. Na tak velké disky se ti vejdou desetitisíce písniček a stovky filmů zároveň.

K tomu počítej s výkonnou grafickou kartou. Levnější varianta TouchSmartu má štěrbinovou DVD mechaniku, lepší model pak dokonce Blue-ray. Prostš kompletní multimediální centrum!

HP TouchSmart 600

Počítat můžeš i s nastavitelnou webovou kamerou, samozřejmostí je i wi-fi a bluetooth nebo univerzální čtečka paměťových karet. K počítači tak snadno připojíš svůj mobil i lehce stáhneš fotky z fotoaparátu. Lepší model má integrovanou digitální TV kartu, takže nepřekvapí možnost instalece displeje na zeď. Ale díky pěkným nožičkám se počítač, tedy displej, bude dobře vyjímat i položený na stole.

HP TouchSmart je designová pecka se skvělou výbavou. Přesto za ní nezaplatíš víc než za lépe vybavený notebook, který ale bude v absolutním srovnání za TouchSmartem zaostávat. Za levnější TouchSmart zaplatíš přibližně 34 000 korun, za lépe vybavený model pak asi o deset tisíc korun víc. Ještě tě můžeme ubezpečit, že v ceně je bohatý balík softwaru včetně operačního systému Windows 7.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.