Tak se neboj a sáhni si

Holky, to je konec! Konec klasických klávesnic, abychom byli konkrétní. Ted prostě frčí dotykové mobily a ona to není jenom móda, ono je to opravdu praktické.

Mobil totiž už dávno není jenom o telefonování a psaní SMS. Dnes frčí internet a e-maily. A internet jedině s Facebookem, Twitterem, MySpacem a třeba s naší stránkou Holkypozor! Jenže s normálním mobilem to není ten pravý internet. Malý displej, posouvání pomocí kláves, prostě nic moc.

A proto teď frčí dotykové mobily. Určitě znáš iPhone. Ten je opravdu perfektní, ale je dost drahý. V nejnovější verzi 3GS si za něj operátoři žádají přes 18 000 korun a to je pořádná kupa peněz. Jenže slušný dotykový mobil koupíš dnes už skoro za pouhou šestinu této ceny. Ano, to není chyba tisku, opravdu za šestinu. Počítej s námi: 18000/6=3000 a přesně za tolik se dnes dá koupit Samsung Star.

Samsung Star

Star je pořádná hvězda, žádná rychlokvaška. Velký displej je prostě základ a Star v tomto směru stojí pevně jako Eiffelovka. Má totiž úhlopříčku tři palce a rozlišení 240 x 400 pixelů. A to jsou velmi slušné hodnoty. Navíc je displej perfektně čitelný a umí zobrazit 262 000 barev!

Tlačítka, tlačítka, kde se schováváte? Na Samsungu Star jich fakt mnoho nenajdeme. Tři vepředu, a pár pomocných na bocích telefonu. Všechno se prostě odehrává přes displej. A ten může mít virtuálních tlačítek opravdu hodně. Tak třeba při psaní esemesek nebo emailů si můžeš vybrat, jak je budeš psát. Můžes klasicky s virtuální mobilní klávesnicí, ale můžeš mít i klávesnici jako na počítači. Pak stačí jen telefon naklopit na bok a ona se automaticky spustí. A nebo můžeš na displej čmárat jako na papír. Star písmo pozná a převede do tištěné podoby. No, není to paráda?

Samsung Corby

A teď další vychytávka. Telefon má takzvané Widgety. To jsou malinkaté aplikace, díky kterým se snadno dostaneš na Facebook, na oblíbené stránky nebo zjistíš, jaké bude počasí na víkendový mejdan. Všechno hned na první obrazovce displeje, vůbec nemusíš nic nastavovat ani hledat.

Samsung Star umí i pobavit, má totiž kvalitní MP3 přehrávač a dokonce rádio s RDS, které umí napsat na displej název stanice a další informace. Ani fotky nejsou problém. 3,2 megapixelový foťák umí dělat parádní fotky a nebo dokáže i nahrávat videa.

Samsung Corby

A jestli ti Star přijde ve své černé barvě tak trochu nudný, koukni se na Samsung Corby. Umí skoro to samé, ale má výměnné kryty a to hned v několika barvách a i s potiskem. V balení jsou tři kryty. Corby stojí 3500 korun, takže opět cena, která neutrhne ani studentskou kapsu.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.