Stavárna a Biomedicína otevírají své dveře

Odevzdání přihlášek na vysokou školu se neúprosně blíží, proto bys měla pomalu vybírat, kam tvoje budoucí kroky povedou. Rozhodování ti třeba usnadní Dny otevřených dveří na ČVUT. Do konce ledna stihneš jeden buď na Fakultě stavební v Praze a na Fakultě biomedicínské inženýrství v Kladně, které se oboje konají 27. ledna. Všechny ostatní fakulty se ti představí začátkem února.

Nejdřív se podíváme na zoubek Fakultě stavební ČVUT. Dveře se na fakultě otevřou v pátek 27. ledna ráno v 9:30 a program bude trvat až do 15:00. Po celou dobu budeš mít možnost se setkávat s pedagogy a studeny.. Veškeré informace, jako jsou ty základní o studiu na vysoké škole, tak i speciální o jednotlivých studijních oborech na fakultě, se můžeš dozvědět také z připravených prezentací v jednotlivých učebnách. Budeš si moct prohlédnout podrobněji prostředí fakulty při speciálních exkurzích do vybraných učeben a laboratoří. A pokud by tě to sbírání informací unavilo, můžeš se odreagovat u pestrého doprovodného programu. V novém Ateliéru D se budeš moct zapojit do tvorby modelů z polystyrenu nebo shlédnout zatěžkávací zkoušky modelů přihlášených v soutěži Hala roku JUNIOR 2012, kterou Fakulta stavební pořádá pravidelně už čtvrtým rokem. V doprovodném programu nebude chybět ani vyhlášení výsledků fotosoutěže Tvýma Očima 2011. Veškeré info a podrobný harmonogram najdeš zde.

Pokud tě láká spíš biomedicína, vydej se v pátek 27. ledna do Kladna na Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT. Program je zahájen v 11:00 představením studijních oborů na fakultě a od 11:30 až do 15:00 bude probíhat „škola hrou“. Principem této hry je vyzkoušet si studium na FBMI a to včetně získávání zápočtů do tzv. Indexu prenatálního studenta ČVUT . Zápočty budeš moci získávat ze specializovaných „předmětů“ jako např. Biograf a Bioriskuj, ROBORUK, Do nitra našeho oka, Elektronika tajů zbavená, Detektor lži a spousta dalších. Pro zpestření nabitého programu jsou připraveny různé sportovní aktivity a ochutnávka místní speciality tzv. Bioguláše. Více podrobných informací najdeš na stránkách fakulty.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.