Soutěž Interierový design 2014

V pátek 16. 5. 2014 proběhlo zasedání poroty. Ta vybírala z 18 zaslaných tři nejlepší designové návrhy prvků do interiéru.

Porota byla sestavena z opravdových odborníků. Předsedou komise byla Ing. arch. MgA. Eva Červinková z Fakulty architektury ČVUT, z Ústavu průmyslového designu. V komisi zasedal majitel Luminexu Miroslav Patočka a produktový designer společnosti TON Daniel Gonzales. Dále byli v komisi zastoupeni studenti Fakulty architektury a Fakulty stavební – Diana Rakhimova, Tereza Kadidlová, Kateřina Kamenická a absolventka Fakulty architektury Martina Mikešová.

Soutěžilo se o ceny společností TON a.s., Luminex s.r.o. a ČVUT v Praze a cílem soutěže bylo vytvořit návrh interiérového prvku (materiálové, ergonomické, estetické řešení) do bytu (obývací pokoj, kuchyně, jídelna, ložnice, dětský pokoj, příslušenství, předsíň, balkon).

1. místo – Anna Straková (získává designový věšák TEE od společnosti TON a.s.)

2. místo – Lucie Farkašová (získává svítidlo NELL od společnosti Luminex s.r.o.)

3. místo – Jitka Rosenbaumová (získává mikinu od ČVUT v Praze)

První místo bylo uděleno za návrh police Flexishelf (uvedeno na obrázku). Druhé místo porota udělila za návrh konferenčního stolku ve stylu "Ježek v kleci" a třetí místo udělila porota za návrh skládací stoličky.

„Komise vybírala návrhy ve třech kolech. V prvním kole měl každý člen komise tři hlasy a ty věnoval vybraným návrhům, takto bylo vybráno 9 nejlepších návrhů. V druhém kole měli členové komise jen dva hlasy a s nimi vybrali tři nejlepší návrhy. V posledním kole členové rozhodli o výsledném pořadí,“ řekla Martina Mikešová.

Pan Miroslav Patočka vyjádřil spokojenost s účastí studentek středních škol. Nezapomněl připomenout, že každá zkušenost, která je získaná navíc nad rámec školy se cení a je možným ukazatelem pro budoucího zaměstnavatele.

Přestože se jednalo teprve o studentky středních škol, byly návrhy zajímavé. Doufáme, že budoucí slečny designérky nezahodí své talenty a budou dále v návrzích pokračovat. Třeba v dalším ročníku designové soutěže.

Všem výherkyním gratujeme!

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.