Před vysokou na MALTU

Asi každý má obavy z nástupu na vysokou školu - nové prostředí, noví kamarádi, jiný systém učení než na střední škole a nespočet dalších starostí a radostí, které s sebou studium na vysoké škole přináší. A právě s tím by měl pomoci budoucím studentům Fakulty stavební ČVUT nový kurz MALTA.

MALTA v tomto případě neoznačuje oblíbenou prázdninovou destinaci, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale název kurzu Malé Aklimatizační Tmelení Akademiků. Koná se na začátku září, než začne první semestr a je dobrovolný. Což ovšem znamená, že se budoucí studenti musí stihnout přihlásit jednak než vyprší termín a hlavně dokud jsou ještě volná místa. Letos pořadatelé vypsali 200 míst a v tuto chvíli jich zbývá jen něco málo přes padesát, z čehož je vidět, že mají budoucí prváci zájem. Není se čemu divit, na čtyři dny odfrčí do Masarykova tábora YMCA v Soběšíně, kde dostanou cenné rady, jak se úspěšně protloukat univerzitní džunglí, seznámí se se Studentskou Unií, která je kolébkou studentského života a zábavy na škole a hlavně se budou bavit a získávat nové přátele.

Celou akci pořádá mezinárodní studentská organizace IAESTE, která působí na předních evropských technických školách, takže samozřejmě i na ČVUT. Organizace se zabývá hlavně zahraničními stážemi pro studenty a v České republice se stará o kontakty mezi studenty a firmami z oboru, což se hodí třeba při hledání budoucího zaměstnání. V tomto případě má hlavně na starost seznamování studentů s budoucím životem na vysoké škole, konkrétně na Fakultě stavební ČVUT.

Pokud tě MALTA zaujala, je to určitě o důvod víc podat přihlášku na Fakultu stavební ČVUT a zažít ji na vlastní kůži.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.