Od panenek k robotům

Od panenek k robotům aneb snadná cesta do IBM přes ČVUT je název nové akce, kterou pro vás na listopad připravily Holky, pozor! Jedná se o den plný nejen zábavy. Dopoledne se dozvíš, jak to chodí na ČVUTu a to jak od profesorek, tak i od samotných studentek a poté si s jejich pomocí pohraješ s roboty, protože technika není jen učení. Odpoledne se můžeš těšit na výlet do IBM, kde se setkáš s ženami, které zasvětily svůj život IT.

Máš jedinečnou možnost podívat se do velké IT firmy jakou je IBM a zároveň okouknout ČVUT, než se pustíš do vybírání vysoké školy. Celá akce proběhne v jeden jediný den a to v pondělí 5. listopadu od 9 hod. Hlásit se můžeš nejpozději do pátku 2. listopadu. A jestli nejsi rozhodnutá, zda je technika to pravé pro tebe, nevadí, zkusíš si to na jeden den a uvidíš. Určitě tě také zajímá, jaký bude program?

Vše začne ráno v devět v Národní technické knihovně a v průběhu dopoledne se ti představí dámy s FELu (Fakulta elektrotechnická) a FITu (Fakulta informačních technologií), které ti přiblíží studium na jejich fakultách a rády ti odpoví na zvídavé dotazy. K dispozici ti budou i studentky ČVUT, které s dotazy také šetřit nemusíš. Ke konci dopoledne na ČVUT tě čeká také zábava, kde si sama vyzkoušíš něco zajímavého na počítači. Po obědě se pak všichni přesuneme do IBM, kde nás přivítají ženy, které se rády podělí o své zkušenosti z práce v IT. Po prohlídce zdejší servrovny pak proběhne soutěž v programování legorobotů.

Více informací a přihlašovací formulář najdeš na www.holkypozor.cz. Jestli se nechceš celého dne účastnit sama, řekni některé ze svých kamarádek nebo spolužaček, ať se také přihlásí. Jelikož je akce naplánovaná ve všední den od 9 do 17 hod. dostaneš od nás omluvenku z vyučování a krom nových zážitků si odneseš i nějaký ten dáreček na památku.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.