Netbooky jsou in a užitečné

Tak tímhle vypálíš všem kámoškám rybník. S novým netbookem od Nokie totiž můžeš dělat prakticky všechno, nač si vzpomeneš. Má totiž nejen cool dyzajn, ale je taky neuvěřitelně výkonný!

Netbook Nokia Booklet 3G se na českém trhu začne prodávat sice oficálně až v únoru, ale sehnat si ho můžeš v předprodeji už teď. Možná se k tobě už něco dostalo, ale představ si nadupanej počítač s ramkou 1 GB a rychlostí 1,6 Ghz, do kterýho můžeš nahrát až 120 GB jakýchkoliv dat. A tohle všechno zabalený v naprosto cool hliníkovém dyzajnu!

Takovej netbook ti budou všechny holky závidět. Je tak skvělej, že se očekává, že z pultů zmizí, jak rohlíky ze somálské pekárny:))))

Ve standardní výbavě navíc najdeš WiFi, takže můžeš být online kdykoliv a kdekoliv. Prakticky to znamená, že můžeš kdykoliv nahrát svoje fotky odkudkoliv přímo do svého profilu na fejsu nebo jinde. A to si piš, že ty fotky budou vypadat líp, než z mobilu.

Netbook se ti ještě ke všemu díky svým rozměrům vejde do kabelky. Váží jen 1,25 kg a měčí 264 x 185 x 19,9 mm. Jedinou jeho nevýhodou je, že stojí 18 500 korun.

Pokud však chceš netbook za nejnižší možnou cenu, pak se poohlídni po eBooku od čínského Lanyu. Ten ti nabízí za asi 98 dolarů počítač s hmotností 600 gramů, který vydrží až 8 hodin činnosti bez sítě. Jeho vybavenost je ale jiná. Nemá pevný disk, jen 2GB SSD úložiště, což je prostě obyčejná flashka. Taky je docela blbý, že má ramku jen 128 MB. Display využívá stejný, jako velmi populární Asus, takže tady není o čem debatovat. Výrobce ušetřil za port k druhému monitoru, ale to beztak nevadí, protože by ho tento netbook neutáhl. Možná ti ale bude vadit nepřítomnost bluetooth. Procesor funguje na 266 Mhz, to se ale dá přežít. Podstatný je, že prakticky neexistuje nic, co by se s ním nedalo dělat. Jeho výbava je totiž jinak prakticky stejná, jako je výbava dražších modelů od konkurence. Netbook z Číny vypadá furt docela dobře a určitě pro něj najdeš dobré využití. Akorát si pro něj budeš muset zajet do Asie. Tento model se totiž nemá v Evropě distribuovat. Aspoň zatím. Možná se Číňani bojí, že bychom jim ho okopírovali:))))

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.