Na taháky, na internet, na video nebo na parádu – zkus stylový netbook HP

Ti kluci se maj. Většina notebooků a netbooků je udělaná pro ně. Strohý technický design je prostě hlavně pro kluky. Ale co holky, mají si s čím hrát? Hlavu vzhůru, mají!

Hewlett Packard má holky rád a proto především pro ně připravil efektní netbook HP Mini 110, který vylepšil známý nizozemský designér Tord Boontje. Netbook od něj dostal bílý kabátek s atraktivní grafikou. Navíc na notebooku není obyčejný potisk, ale zajímavý plastický vzorek, který kryje průhledná fólie.

Netbook HP Mini 110 si zamiluješ, je malý, lehký, dlouho vydrží a můžeš na něm dělat všechno. Tedy skoro všechno, na střih videa nebo na CAD systémy nestačí, ale k tomu ani není určený. Zato skvěle zvládne všechny běžné činnosti, od psaní textů a tvorbu tabulek, až po práci s internetem, skypování, ICQ, e-mail a další každodenní vychytávky.

HP Mini 110

Stylovka ti navíc skvěle padne do batohu nebo i do kabelky. Váží jenom 1,2 kilogramu – a to je, jak sama uznáš, přímo muší váha. Stylové mini má úhlopříčku displeje deset palců a rozlišení 1024 x 600 pixelů. Není to mnoho, ale u netbooků nejde o maximální výkony ale o maximální mobilitu. A ta je u našeho stylového mini opravdu maxi-mální.

HP Mini 110

Pokud si stále nejseš jistá, že máš před sebou plnohodnotný počítač, tak věz, že HP osadilo mini přímo nukleárním procesorem. Ale vážně, v netbooku tepe procesor Intel Atom N280, má 1 GB operační paměti, pevný disk pojme 250 GB dat a nechybí ani wi-fi. A přes něj se dnes pohodlně připojíš k internetu ve škole i v kavárně. Většinou zdarma.

V ceně dostaneš i nejnovější Windows 7 a další programy včetně zkušební verze Microsoft Office. Takže s HP Mini můžeš okamžitě začít pracovat. A hlavně se bavit. Ve výbavě jsou stereoreproduktory a webová kamerka. S kámoškama tak můžeš pokecat v přímém přenosu. A když si na mobil něco vyfotíš, můžeš to přes paměťovou kartu hned nahrát do netbooku.

HP Mini 110

HP Mini 110 v edici Tord Boontje pořídíš za zhruba 10 000 korun. Pravda, na trhu jsou i levnější netbooky, ale tak stylový budeš hledat těžko a to i mezi dražšími přístroji.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.