Mentoring na FEL ČVUT

Baví tě matematika či fyzika? Chtěla bys studovat vysokou školu, která má smysl a široké pole uplatnění? Máš pochybnosti, zda si vybrat technickou vysokou školu, nebo raději zvolit „cestu nejmenšího odporu“ a jít na ekonomku či učitelství? Víš, že umíš přemýšlet technicky a humanitní obory nejsou nic pro tebe, ale zároveň si nedovedeš představit, kam se vydat dál a jakou kariéru bys jednou mohla budovat? Budu vyprávět svoji zkušenost…

Já mám za sebou osmileté gymnázium – ideální pro ty, kteří nevědí, na jakou jít střední školu, kam se profilovat, dává to trochu víc času na to, si rozmyslet, co by jednou člověka mohlo bavit – čím by se chtěl stát, až bude velký. Pro mě ten čas stejně postačující nebyl. Věděla jsem, že moje cesta bude provázena matematikou, ale to je široký rozptyl možností. Jak si vybrat tu správnou?

Musím přiznat, že i přes dobré rady svého okolí, jsem si nakonec poprvé správnou vysokou školu nevybrala. Nicméně právě tam jsem poprvé navštívila mentoring pro prváky, kde si každý prvák mohl najít mentora svého oboru a poptat se ho na co potřeboval. Můj mentor mi pomohl si utřídit v hlavě, že studovaný obor není nic pro mě.

Nebyl to ztracený rok, ale myslím, že možnost najít si svoji mentorku už na střední škole, a dozvědět se co nejvíce informací než půjdeš k zápisu, je šance, kterou bys neměla propásnout. Pomůže ti to udělat si představu, co jednotlivé obory obnáší a co si máš představit pod podivnými názvy předmětů. A mentorka ti může dát mnohem víc: zasvětit tě do studentského života. Ukázat, jak to chodí v menze a knihovně, ale třeba říct za kým zajít, když člověk něco potřebuje. A pro studium velmi důležité – řekne ti co od kterého kantora čekat a „jak v tom chodit“!

Přihlas se na mentoring…

 

Mentorky:

Bc. Zuzana Konečná, koneczu1@fel.cvut.cz

Tereza Pudová, pudovter@fel.cvut.cz

Johana Grygarová, grygajoh@fel.cvut.cz

Kontakt:

Mgr. Ivana Pilarčíková pedagogický marketing FEL,e-mail: pilarcik@fel.cvut.cz, tel.: 224 352 057

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.