Jelencův květináč

Již před dvěma lety byla na našich stránkách vyhlášena soutěž pro studentky středních škol, které měly za úkol vytvořit návrh designového květináče pro interiér či exteriér.

Ze všech zaslaných modelů, byly nakonec vybrány 3 nejlepší, přičemž na prvním místě se umístila slečna Johana Jelínková.

Díky účasti v naší soutěži, si návrhu jejího Jelencova květináče všimla galerie, která nyní o její výtvor projevila zájem.

Slečně Jelínkové tímto moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Ještě jednou si proto připomeňme celý její návrh.

Johana Jelínková - Jelencův květináč

Škola: Akademie - VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou

Popis: Tento květináč je vhodný především na menší květiny, např. kaktusy, mechy, bylinky apod. Květináč je kombinací jemnosti a drsnosti, takže umístění je na vás. Květináč je tvořen ze dvou částí. Vrchní část je modelována z hlíny a spodní část je odlita z porcelánu. Výška květináče je kolem 30cm.

Proč zvítězil zrovna tento květináč?

  • Tvarové řešení květináče je elegantní, jednoduché, na nic si nehraje, následuje svou funkci a působí moderně

  • Objevuje se pěkný kontrast materiálů - jemnost a drsnost - spojení čistého/hladkého porcelánu a zemitější/hrubší keramiky. Spojení průmyslového výrobku (odlitého porcelánu) a ručně tvarované keramiky

  • Výměnné části květináče jsou originální a umožňují uživateli si zvolit tvar, který nejlépe vyhovuje jemu a květině - 4v1

  • Ocenili jsme zpracování prototypu, který vypadá velmi povedeně

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.