iHolky poslouchají svoje pecky na iPodech. A ty?

Ten, který dal MP3 přehrávači jméno. Ano, leckdo neřekne MP3 přehrávači jinak než iPod, ač se o výrobek značky Apple vůbec nejedná. A co ty, jak přehrávači říkáš ty?

Apple je kultovní značka. Někdo ho miluje, jiný nenávidí. A to je dobře, bez emocí je to totiž nuda. A jaký že si máš iPod pořídit? Záleží, co všechno s ním chceš dělat.

Tím uplně nejjednodušším je iPod Shuffle. Prostě hraje a hraje a hraje. Nemá displej, jen jediné tlačítko a je nádherně malinkatý. Tak malinkatý, že si ho připneš na třičko a vůbec o něm nebudeš vědět. A nevýhody? Ovládání není z nejjednodušších. Jedním klikem startuješ nebo dávaš pauzu, dvěma stisky se posouváš o skladbu dopředu, trojnásobný stisk tě posune o skladbu dozadu. A jak se dozvíš, co právě hraje? Jednoduše, iPod Shuffle ti název písničky přečte. Prcek Shuffle stojí podle paměti 1500 až 2000 korun a můžeš ho mít v mnoha povedených barvách.

Apple iPod

Aspoň dvojnásobně velké prasátko budeš potřebovat na iPod Nano. To už je mnohem sofistikovanější kousek než Shuffle. Má velký barevný displej, v nové verzi dokonce kamerku a má i rádio. A pozor, vychytávka. Když rádio přestaneš poslouchat, tak Nano dokáže program dál nahrávat a ty můžeš později poslouchat původní program. Opět krásně barevné Nano si můžeš pořídit ve dvou verzích podle velikosti paměti. A cena? Od 3900 do 4600 korun.

iPod Nano

Jenže když už budeš přemýšlet o dražším Nanu, proč si ještě trochu nepřiplatit a nekoupit si iPhone bez telefonu, tedy iPod Touch. Ten totiž vypadá skoro jako iPhone, umí skoro to samé, jen se z něj nedá telefonovat. Velký dotykový displej se výborně hodí na přehrávání filmů nebo na hraní her. A díky wifi s ním můžeš i na internetu checknout svůj status na Facebooku nebo se podívat, co píšou kamarádky na Twitteru. Nejlevnější Touch stojí okolo 5000 korun, nejdražší dvojnásobek. Ten má ale osmkrát větší paměť.

iPod Touch

Přímo obří paměť pak má oldschoolový iPod Classic. Tradiční design ukrývá vedle velkého disku barevný displej, který se ti bude opět hodit na filmy. Ale není dotykový, k ovládání slouží tradiční kolečko. Classic stojí asi 6500 korun a vyplatí se ti, pokud chceš mít na přehrávači filmy nebo opravdu mraky písniček. Do paměti se jich totiž vejde až 15000.

iPod Nano

A proč si některý z iPodů nekoupit? Protože je od Apple, protože ho má každý druhý (i když to platí především pro USA), protože je poměrně drahý, nebo proto, že se ti prostě a jednoduše nelíbí.

Náš tip je iPod Touch. Za 5000 korun dostaneš skoro to samé jako v iPhonu, který ale stojí skoro čtyřikrát tolik. Můžeš si stahovat miliony aplikací, z nichž je velká část zdarma. Můžeš na internet, můžeš s ním hrát hry, prostě s ním budeš ta správná iHolka.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.