Hrátky s legoroboty holky bavily

Akce „Od panenek k robotům“ slavila úspěch. Holky, pozor! si pro děvčata připravily povídání o Fakultě elektrotechnické a Fakultě informačních technologií ČVUT a také několik praktických ukázek, s čím se děvčata při studiu mohou setkat. Asi nejvíc je zaujali právě roboti. Odpolední část už probíhala ve společnosti IBM, kde o zábavu nebyla nouze.

V pondělí 5. listopadu se uskutečnila akce s názvem „Od panenek k robotům, aneb snadná cesta do IBM přes ČVUT“. Do Národní technické knihovny v Praze-Dejvicích dorazila dvacítka odvážných dívek téměř ze všech koutů republiky a věříme, že této návštěvy žádná z nich nelituje. Program byl opravdu zajímavý a zábavný. Děvčata se dozvěděla bližší informace o studiu na FELu a FITu, dostalo se i na rady a postřehy současných studentů a pak hurá na roboty.

Po obědě a s nově nabitými znalostmi o legorobotech jsme se všechny společně vypravily do sídla společnosti IBM na pražském Chodově. Po poutavém vyprávění životních a pracovních peripetií Vladimíry Pavelkové (Field enablement Leader IBM pro Střední a Východní Evropu) jsme nahlédly i do místní serverovny a celou návštěvu zakončilo hraní si s legoroboty. Děvčata se pomocí jednoduchého programu naučila ovládat svého robota a nakonec změřila síly při závěrečné soutěži, v rámci které jejich robot musel zdolat překážkovou dráhu.

O tom, že se akce líbila, svědčí i ohlasy holek na našem facebooku. My se i nadále budeme snažit pořádat další podobné zajímavé akce pro holky, aby o technických oborech už konečně přestaly pochybovat a přidaly se k těm, co si už cestu technikou zvolily. Sleduj naše stránky www.holkypozor.cz, ať ti další příležitost opět se setkat s roboty neuteče.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.