Horké novinky z Vegas: Průhledný dotykový displej

Tak to jste holky ještě neviděly. MP3 s barevným dotykovým displejem, který je navíc průhledný! A průhledný znamená opravdu průhledný. Můžete ho číst i z druhé strany, pravda zrcadlově, a je přes něj vidět. Samsung revoluční přehrávač představil na veletrhu CES v Las Vegas.

A k čemu že je to dobré? Tak to víme naprosto přesně: pro parádu! Žádný praktický význam průhledný displej neskrývá, ale rozhodně to je věc, která zcela upoutá pozornost vašeho okolí. Tedy prozatím, než se s průhlednými displeji roztrhne pytel. To ale bude ještě chvíli trvat. Zatím má průhledný displej jen mobilní telefon Sony Ericsson Xperia Pureness. Jenže jeho displej je černobílý a rozhodně není dotykový.

Samsung Icetouch

MP3 přehrávač Ice Touch od Samsungu je prvním přístrojem vůbec, který má průhledný displej barevný a navíc dotykový. Výrobce se chlubí, že krycí sklo displeje jen tak nepoškrábete, takže se touto převartnou inovací budete moci chlubit dlouho a dlouho. Dodejme, že displej je typu AMOLED, tedy Active Matrix Organic Light Emitting Diode, pro ty z vás, které se nespokojí s pouhou zkratkou. V praxi jsou AMOLED displeje velmi jasné a kontrastní, jsou dobře čitelné i na slunci a mají syté podání barev, které se ale někomu může zdát poněkud pouťové.

Samsung Icetouch

Výbavu Ice Touch přehrávače nemá cenu rozebírat, umí to samé, co drtivá většina kapesních hudebních přehrávačů. Za zmínku stojí jen podpora kvalitnějších audio kodeků FLAC a MP3HD a schopnost přehrávat videa. Díky průhlednému displeji se na ně může zrcadlově koukat i okolí. A to už za to stojí, nebo ne?

Samsung Icetouch

Ale Holky, teď opravdu pozor! Po Vánocích je většinou každé kilo dole tou nejlepší zprávou. A že vám při hubnutí pomůže MP3 přehrávač? Proč ne. Další novoroční novinka Samsungu, model MyFit, totiž vedle přehrávání hudby a videa informuje majitele, tedy konkrétně především majitelku, kolik právě spálila kalorií, respektive, kolik jich nabrala s poslední svačinkou.

Samsung MyFit

Přehrávač má akcelerometr a tak dokáže měřit spálené kalorie při běhání, cvičení nebo jiných sportovních aktivitách. Přitom samozřejmě přehrává hudbu a to i v režimu, kdy propojuje skladby tak, aby mezera mezi nimi nenarušila sportovní aktivitu. To je ta příjemnější stránka fitness funkcí, tou méně oblíbenou bude seznam potravin a jídel s jejich kalorickou hodnotou. Dohromady pak přehrávač vystaví účet dal/vzal.

Samsung MyFit

Ať už budete chtít honit parádu s průhledným displejem nebo se honit za lepší postavou s fitness přehrávačem, tak si budete muset ještě pár týdnů počkat. Samsung obě novinky začne prodávat od března.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.