HOLKY, POZOR! SE OPĚT PODÍVALY NA GAUDEAMUS!

Holky, pozor! se prezentovaly v rámci stánku ČVUT na veletrhu vysokých škol v Brně. Holky představovaly svoje nejnovětší projekty pro středoškolačky a rozhodně si Gaudeamus užily.

Stánek ČVUT byl po celou dobu veletrhu doslova obklopen středoškoláky a jejich rodiči. My z Holky, pozor! jsme prezentovaly dvě nové akce, které byly připraveny na podzim – vědeckotechnickou soutěž TECHNIKA NÁS BAVÍ a POJEĎ S NÁMI DO ŠKODOVKY.

Se studentkami ze středních škol jsme si povídali o tom, co je baví a co by jednou chtěly dělat. Mluvily jsme o studiu na ČVUT, o kolejích, menzách a studentském životě, ale hlavně o tom jak se jim daří na škole. Spousta středoškolaček se ptala, jakou budou mít výhodu při hledání práce, když budou studovat na ČVUT. Na to existuje jednoduchá odpověď. Holky, které vystudují naši vysokou školu, budou mít jednu obrovskou výhodu. Inženýrský titul z ČVUT má totiž skvělé jméno nejen u českých zaměstnavatelů, ale i v zahraničí.

Svoji poznámku o Gaudeamu přidává studentka ČVUT v Praze: „prezentování našich akcí byla opravdu dobrá zkušenost. Mohly jsme mluvit se studentkami středních škol a pomoci jim s výběrem vysoké školy. Bylo hezké si vzpomenout na dobu, kdy jsem se sama rozhodovala, na které škole budu studovat dál. Důležité je, se pro něco nadchnout a jít si za svým cílem. Překážky, které nás na škole čekají (nepříjemní lidé a zkoušky) jdou potom překonat snáz. To je můj největší poznatek z doby výběru studia.“

Gaudeamus pro nás nebyla jen „práce,“ ale i zábava. Užívaly jsme si s ostatními členy týmu ČVUT. Zaskákaly jsme si na tanečních podložkách v Gamezone ČVUT, vyzkoušely si detektor lži studentů z fakulty biomedicínského inženýrství a projely se na segweyi. Navíc jsme každý večer zakoušely pověstného studentského života kluků a holek z ČVUT.

Příští rok na Gaudeaumus určitě pojedeme znovu. Doufáme, že se setkáme právě s tebou!
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.