Design můžeš nově najít i na ČVUT

Fakulta architektury ČVUT rozšířila nabídku svých oborů. Od minulého akademického roku nabízí ke studiu také průmyslový design. Nejde o jedinou novinku, dále by měly následovat krajinná a zahradní architektura nebo prostorové plánování. Architektura tak reaguje na poptávku po designérech, kteří mají širší záběr, a nezajímá je jen umělecká stránka věci.

Design už nemusíš studovat jenom na uměleckých školách. Jestli chceš, abys uměla nejenom navrhnout hezkou věc, ale současně i použitelnou, tak se přidej k nám na Fakultu architektury ČVUT. Obor Průmyslový design kloubí tvořivost a fantazii s technikou. Jednoduše řečeno, chce směrovat studenty, aby jejich návrhy byly k něčemu dobré:).

Pro nový program ČVUT zvolilo unikátní způsob výběru studentů, který se hodně odlišuje od metod uměleckých škol. Nechce se totiž řídit jednorázovým výběrem během jednoho či dvou dnů přijímaček. Naopak dává šanci velkému počtu uchazečů, aby ukázali, co umí. Do prváku nastoupí až 50 nováčků a ti se během prvního roku musí předvést v co nejlepším světle. Hlavní výběr totiž nastává právě během studia, které je hodně náročné. Díky tomu jsou ale vybíráni opravdu nejlepší studenti a studentky, ne jen ti, kterým zrovna vyšly přijímačky.

A o tom, že se jedná a neskutečně zajímavé a originální díla, ti doporučujeme se přesvědčit na pravidelných studentských výstavách, kde uvidíš ročníkové práce. Stejnou formou jsou představovány i práce všech ostatních programů. Přesné termíny a místa prezentací jsou na webových stránkách fakulty.

Pokud chceš studovat Design, nezapomeň si včas podat přihlášku, protože termíny na Fakultě architektury jsou dřív než na jiné školy. Přihláška nejpozděj v listopadu a přijímačky tě čekají už v lednu následujícího roku. Více najdeš na http://www.fa.cvut.cz/cs/aktualne/. Nebo na webu Sedmi statečných.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.