Avocado není jen ovoce

Avocado je taé název studentského projektu, který vyhrál v soutěži s názvem eClub. Jedná se o soutěž pro začínající podnikatele, kterou už druhým rokem pořádá katedra kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Zajímavou motivací pro všechny soutěžící byla hlavní cena, a sice stipendium na letní semestr ve výši 15 tisíc korun měsíčně. Pojď se s námi teď podívat, jak to celé probíhalo.

V pondělí 19. prosince se soutěž eClub dočkala svého vítěze. Ze všech dvanácti prezentovaných studentských projektů zaujal porotu nejvíce projekt Avocado tříčlenné skupiny Jana Moskalyka, Davida Vostřáka a Zuzany Střížové. Aplikace Avocado slouží ke kontrole diety lidem trpícím cukrovkou. Pomocí webových stránek nebo i mobilních aplikací si mohou lépe hlídat svoji dietu a také hladinu cukru v krvi. Tým se chystá rozšířit o další členy, aby se podařilo projekt „dotáhnout do konce“ a především by rádi, aby ho cukrovkáři mohli používat.

Vítězný tým získal stipendium 15 tisíc korun na měsíc po celý letní semestr. Jako druhý ocenila porota projekt InstantStorm od studentů Jana Kolaříka a Ondřeje Vaverky, stipendiem ve výši 10 tisíc korun. V rámci projektu vytvořili program, který převádí soubory typu Adobe Flash do spořičů obrazovek. A z 5 tisícového stipendia se na třetím místě radoval Antonín Novák a Tomáš Báča s projektem CloudCardy pro výměnu vizitek např. s pomocí QR kódů.

Na letošní ročník soutěže se přihlásilo hodně povedených prací, které by opravdu stály za zájem investorů, porota tak měla velmi těžké rozhodování o vítězi. Proto zkoukni web eClubu, kde najdeš podrobnější info a jednotlivé prezentace všech soutěžních prací.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.